фото Суспільне Херсон

Як на деокупованому правобережжі області тривають цьогорічні жнива дізнавалися кореспонденти Суспільного.

За словами директора Департаменту сільського господарства та зрошення ОДА Дмитра Юнусова, щільна замінованість полів спочатку заважала аграріям правобережжя провести посівну, а тепер збирати вирощений врожай.

Якщо у нас кількість сільськогосподарських земель на правобережжі становить 520 тисяч гектарів угідь, то офіційно на сьогодні розміновано тільки 52 тис. га, що становить 10 відсотків. Плюс таку ж частину самостійно аграрії розмінували”,— говорить директор Департаменту.

На розмінованих після деокупації землях цьогоріч посіяли не лише зернові.

Вдалось посіяти на площі 62,7 тисячі гектарів. В основному сіяли технічні культури – соняшник та рапс на площі 35 тис. га, 23,5 тис. га – зернові культури, 2,6 тис. га – овочі та картопля“,  повідомив Юнусов.

Зернові та зернобобові культури зібрали з шести тисяч гектарів. Намолотили – 15 тисяч тонн, середня врожайність 25,4 центнера з гектара. Збирають і ріпак, намолотили – дві тисячі тонн. Нині мають ще одну проблему – зберігання врожаю, говорить Юнусов

На зараз у нас жодного чинного елеватора. На деокупованій території існувало 20 елеваторів, з них в результаті підриву Каховської ГЕС 11 було затоплено. На зараз проблема зберігання зерна у тих підприємств, які збирають. Плюс складські приміщення, навіси для зберігання зерна – знищені“,  розповів директор Департаменту.

За словами Дмитра Юнусова, департамент співпрацює з міжнародними організаціями та підприємствами, які спеціалізуються на будівництві ангарів, щоб забезпечити аграріїв матеріалами і створити умови для зберігання врожаю.

Написати коментар

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я