«У звільнених від окупантів населених пунктах Херсонщини зруйновано більше половини житлових будинків та комунікацій. росіяни, коли відступали, розстрілювали з танків домівки, палили та щільно заміновували кожен клаптик землі, щоб завдати максимальної шкоди і цивільному населенню, і військовим, і нам – саперам», – розповідає Дмитро Горецький, піротехнік ДСНС з Хмельниччини, який півтора місяці з колегами з п’яти областей України працювали в одному зі звільнених населених пунктів.

Дмитро розповідає, що під час розмінування очі пильно вдивляються під ноги, але разом з тим добре треба слухати та пильнувати дрони, які росіяни постійно спрямовують з лівого берега Дніпра.

«Тут на Херсонщині менша наявність «пелюсток», але величезна кількість нездетонованих снарядів, протитанкових та протипіхотних мін, розтяжок, касетних снарядів, – каже сапер Дмитро. – росіяни воюють підло і ми виявили тут значну кількість протитанкових мін під які підкладали протипіхотні. Це зроблено щоб ввести військових та саперів в оману, бо така міна-пастка є загрозливішою саме для людини».

Першочерговим завданням його розрахунку було розмінування підступів до критичних об’єктів, щоб відповідні служби мали змогу приступити до відновлення комунікацій.

Для Дмитра Горецького, з початку повномасштабного вторгнення, це вже третя ротація на звільнені від окупантів українські землі. Спочатку була Харківщина, тепер Херсонщина і тут заміновано усе: від доріг та полів до будинків та речей побутового вжитку. Роботи для саперів закладено на багато років наперед…

Написати коментар

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я