Ліквідовувати наслідки ворожого теракту на Херсонщині допомагали шестеро працівників комунального підприємства “Калушавтодор” на чолі із заступником директора Миколою Гур’євим, пишуть “Вікна”.

Калушани приїхали зі своїми інструментами: бензопилами, лопатами, кирками, сокирами, пилами. Розбирали вулиці від завалів, демонтували зруйновані після ракетного обстрілу споруди, відновлювали пошкоджені будівлі, встановлювали вікна, прочищали каналізацію, колодязі питної води, — повідомляла міська рада.

Як розповів “Вікнам” Микола Гур’єв, Івано-Франківська обласна військова адміністрація звернулася з листом до Калуської влади з проханням допомогти з ліквідацією наслідків ворожого теракту на Каховській ГЕС. Відтак на КП “Калушавтодор” оголосили збір охочих поїхати у відрядження на Херсонщину. Зголосилися шестеро працівників. Калушани працювали над ліквідацією наслідків теракту впродовж двох тижнів, з 27 червня по 9 липня в селищі Калинівське.

Під час звільнення правобережжя Херсонщини тут велися активні бойові дії, внаслідок яких Калинівська громада дуже постраждала. Зокрема, тут проблеми з водою: під час відступу ворог цілеспрямовано знищував інфраструктуру, зокрема, свердловини, колодязі та водонапірні вежі. Окрім того, територію заміновано, тож пересуватися можна лише визначеними вулицями та доріжками.

До всіх бід місцевих, а тут залишилося близько 30% населення, в основному — люди похилого віку, додалося затоплення внаслідок теракту на Каховській ГЕС: вода у селищі піднялася до 2 метрів та затопила житлові будинки.

Наслідки такого потопу та обсяги робіт з їхньої ліквідації не йдуть у жодне порівняння з ліквідацією наслідків підтоплень, які трапляються на території Калуської громади, — на Херсонщині значно важче, — констатують комунальники.

Калушани працювали над ліквідацію наслідків затоплення щодня зранку до пізнього вечора — виконували той обсяг робіт, який доручала місцева влада. Причому, як відзначив заступник директора “Калушатодору”, місцеві були приємно вражені швидкістю і якістю виконання робіт прикарпатцями й калушанами зокрема.

“Наприклад, нам доручили на одній вуличці на шість будинків прибрати знищені водою меблі. На цю роботу дали чотири дні, а ми впоралися за півтора. У домогосподарстві пенсіонерів внаслідок обстрілу було зруйновано дровітню, тож нас попросили її трохи відремонтувати, щоб люди мали де запасти дрова на зиму. Ми порадилися і вирішили, що краще збудувати нову дровітню, і швидко зробили цю роботу”, — розповів Микола Гур’єв.

За його словами, у селищі постійно було чути звуки вибухів — ведуться роботи з розмінування. Однак найбільше дошкуляло не це, а спека — +39 градусів за Цельсієм.

Комунальники з Прикарпаття допомагають Херсонщині ліквідовувати наслідки теракту на Каховській ГЕС за ротацією: перед калушанами в селищі працювали коломияни, який, своєю чергу, замінили працівники комунального підприємства з Надвірної.  У разі потреби, запевнив Микола Гур’єв, працівники “Калушавтодору” готові знову їхати на Херсонщину та допомагати з відновленням.

До речі, за свою працю вони отримали не лише Почесні грамоти Калуського міського голови, але й Почесні грамоти від керівництва Калинівської громади. Крім того, на підприємстві їх відзначили преміями, а також преміями від міського голови.

Написати коментар

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я