«Немає нічого неможливого!» – незмінне гасло Артема Мороза із позивним “Тьомич”.

«Втрата кінцівок не обмежує людину на шляху до досягнень» – каже він.

«Тьомич» втратив обидві ноги на передовій під час боїв у Херсонській області, однак не впав духом. Він брав участь у знаменитому Бостонському марафоні та пробіг дистанцію на протезах. А зараз навчається дайвінгу за допомогою благодійників та волонтерів – сертифікованих українських інструкторів-дайверів із громадської спілки” Український Інститут Підводних Досліджень”.

Вони розробили та започаткували програму реабілітації та навчання з дайвінгу для людей з інвалідністю – травмованих внаслідок російської військової агресії. Першочергово мова про допомогу воїнам, котрі отримали поранення, втратили кінцівки й мають фантомні болі, контузії чи інші ушкодження.

Багаторічний світовий досвід і дослідження засвідчують позитивний вплив дайвінгу на психіку та фізіологію травмованих, що є одним із дієвих методів реабілітації.

Наразі сертифікували трьох українських інструкторів, котрі зараз впроваджують власний український проєкт реабілітації.

Для Артема розробили спеціальні ласти, котрі одягаються на культі. Зараз він навчається підводному плаванню, в результаті чого, після закінчення всіх теоретичних і практичних занять та після складання іспиту, отримає міжнародний сертифікат дайвера.

Джерело: Сили територіальної оборони ЗСУ

Написати коментар

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я