Пані Тетяна – жителька селища Архангельське, вчителька, волонтерка.

Понад 30 рокiв життя жiнки пройшло в селищi мiського типу на Херсонщинi. Тут працювала, виховувала дiтей, внукiв, на дозвiллi пекла смачнi ласощi. З чоловiком облаштовували побут, будиночок, господарство. Все було добре, допоки в щасливе сiмейне життя не вдерлися «освободители».

– На нашому подвiр’ї розiрвалося вiсiм снарядiв. Вiд звукiв частих обстрiлiв темнiло в очах, морально витримати було складно. Нiхто не вiрив, що народ, який нас називав братами зможе зрiвняти з землею мiсцевiсть, яка не несе жодної небезпеки. Рятували дiтей, внукiв. Коли з БТРiв обстрiлювали будинки, ми своїми спинами закривали внукiв, – пригадує жiнка.

Колись на цьому подвiр’ї цвiли квiти, смiялися дiти й жили мрiї про майбутнє, а зараз можна побачити залишки росiйської окупацiї, знищенi стiни й дахи, вибитi вiкна, металевi конструкцiї сусiднiх будинкiв, якi опинилися тут внаслiдок вибухової хвилi.

Панi Тетяну окупанти викликали на допит, запитували про Збройнi сили, роботу, сiм’ю, але нiчого не записували, адже досьє на жiнку було складено ранiше. Жiнка боячись вiдповiла, що нiчого не знає, не бачила, нi до чого не причетна.

Будинок Тетяна потрапив до списку вiдновлення. Тут будiвельники Тернопiльщини, замiнили дверi, вiкна, перекрили дах. В рамках програми «Плiч-о-плiч» Тернопiльщина взяла шефство над смт Архангельське, де уже вiдновила 23 споруди. На черзi будiвництво нової iнфраструктури, житлових будинкiв, якi не пiдлягають ремонту.

Про це повідомляє Тернопільська облдержадміністрація.

Написати коментар

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я