Сьогодні, 1 лютого, Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки відзначає 100-річчя від дня свого заснування.
1 лютого 1924 року стало знаковою датою в культурному житті Херсона: відкрито дитячу Центрочитальню, яка увійшла до числа перших п’яти спеціалізованих бібліотек для дітей, створених в Україні.
3300 – всього стільки було у бібліотеці книг на момент її відкриття. Статус Обласної бібліотеки для дітей книгозбірня отримала у 1963 році. А в листопаді 2013 року до 90-річчя закладу рішенням Херсонської обласної ради бібліотеці було присвоєне ім’я Дніпрової Чайки (Людмили Василевської-Березіної, 1861–1927) – дитячої письменниці, чиє життя і творча діяльність тісно пов’язані з Херсонщиною.
За останні два роки, від початку повномасштабного вторгнення, на долю закладу випали нелегкі випробування. Бібліотеку захопили та розграбували російські окупанти. Та після звільнення Херсона, вже в травні 2023 вона змогла повністю відновити свою роботу. Проте, і після деокупації міста бібліотека постійно перебувала в зоні ворожих обстрілів. А о 6 ранку 24 листопада минулого року росіяни прицільним влучанням снаряду фактично повністю знищили заклад.
“Постановою Верховної Ради України про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2024-2025 роках 100-річний ювілей Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки відзначатимуть на державному рівні. Закликаю підтримати ювілярку якісною українською книжкою, долучившись до поповнення її знищених бібліотечних фондів” – закликав у вітальному пості Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремень.