Каховське водосховище сьогодні осушене на 72%, 14 куб. км води потрапило в Чорне море.

“Судячи зі свіжих супутникових знімків, річка Дніпро прийшла в своє природне русло. З приблизно 2155 кв. км колишньої площі Каховського водосховища сьогодні його дзеркало скоротилось до 120 кв. км», – зазначив на брифінгу офіцер Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки Міноборони Владислав Дудар.

Екосистема водосховища повністю зникла, констатував він. В деяких місцях шар загиблих тварин та рослин становив близько 1 м.

Владислав Дудар заявив, що наразі почалась так звана вторинна сукцесія, або відновлення земель водосховища. Місцеві мешканці вже засіяли близько 1500 га різними рослинами, яких нарахували більше за 60 видів.

Водосховище зберігало 94% води для 30 меліоративних систем Херсонської області, 74% меліоративних систем Запорізької та 30% – Дніпропетровської областей.

Відсутність ведення сільського господарства та зрошення може посилити процеси аридизації (опустелювання) півдня України. Однак навряд чи Херсонщина перетвориться на пустелю, вважає Дудар. Тут випадає близько 400 мм опадів на рік, а в пустелі їх зазвичай не більше 200 мм.

Фото: nikvesti.com

Написати коментар

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я