У Херсонському обласному центрі зайнятості на обліку перебуває близько 2,5 тисячі людей. Після звільнення правобережної частини Херсонщини ринок праці області дещо змінився. Яких професій потребує зараз з’ясовувало Суспільне.
Херсонщині не вистачає медичних працівників, економістів, бухгалтерів, електрогазозварювальників, розповідає директорка обласного центру зайнятості Тетяна Ніколаєва. Але через постійні обстріли люди не їдуть працювати на Херсонщину.
“У всіх галузях наразі ми бачимо, яка є потреба, є попит, не вистачає професійних кадрів. Попит є у лікарні — медсестри, доктори, економісти, бухгалтери, але людей обмаль. Професійні кадри поки що не їдуть в Херсон”, — каже Ніколаєва.
Підприємці, які готові працювати та створювати нові робочі місця, можуть отримати допомогу від уряду за програмою єРобота, розповідає директорка обласного центру зайнятості Тетяна Ніколаєва.
“По-перше, це створення нових робочих місць для людей, які будуть працювати у цій сфері. І, по-друге, — це розширення бізнесу, тобто це сприяння бізнесу в Херсонській області. Наразі позитивне рішення отримали 16 жителів і створені 29 робочих місць по цій програмі”, — розповіла Ніколаєва.
За різними напрямками діяльності можна отримати мікрогранти, говорить директорка центру зайнятості.
“Це вирощування зернових культур, це виробництво хліба, хлібобулочних виробів, це автотранспортні СТО, торгівля роздрібна, стоматологічна практика, фармацевтична це аптеки. Бджолярство є у нас навіть. Це від 50 до 250 тисяч гривень. Там можна на обладнання, на оренду приміщення, на матеріали, на рекламу. Буде залежати від бізнес-плану, від того, скільки робочих місць буде створено за цим мікрогрантом”, — розповіла Ніколаєва.
За її словами, наразі є багато компенсаційних програм як для роботодавців, які пропонують роботу, так і для отримувачів послуг.
” Є компенсації для ВПО компенсуємо ЄСВ, компенсуємо І, II група інвалідності, якщо роботодавець створює робочі місця, то ми компенсуємо обладнання цих робочих місць. Наразі ми спрямовані на облаштування робочих місць людей з інвалідністю. Дуже багато програм націлені на ВПО, щоб роботодавці брали на роботу цих людей”, — каже директорка центру.
Середня заробітна плата на Херсонщині зараз становить 15-16 тисяч гривень, розповіла вона.
фото: Суспільне Херсон