Під час патрулювання акваторії озера Погоріле-Перше Національного природного парку «Нижньодніпровський» співробітники сектору поліцейської діяльності на воді Херсонського районного управління поліції помітили човен, в якому перебували двоє чоловіків. Як виявилося, вказані громадяни здійснювали браконьєрський вилов водних живих біоресурсів.

Як розповів начальник поліцейського підрозділу Микола Іващенко, у правопорушників поліцейські вилучили човен із підвісним двигуном, 16 раколовок загальною довжиною 65 метрів та рибу (бичок). Також у браконьєрів вилучили 105 раків, яких живими та повернули до природнього середовища. За попередніми підрахунками сума збитків державі складає 540668 грн.

За вказаним фактом розпочато провадження за ч. 1 ст. 249 «Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом» Кримінального кодексу України (карається штрафом від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або пробаційним наглядом на строк до трьох років, або обмеженням волі на той самий строк).

На Херсонщині з 1-го квітня по 16-те червня 2024 року діє весняно-літня нерестова заборона на вилов водних живих біоресурсів.

Також на Херсонщині заборонено вихід і перебування суден та інших плавзасобів на водних об’єктах. Заборона поширюється на всі види плавзасобів – спортивні судна, рибацькі, розважальні тощо. Виняток – судна спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів, Національної поліції України, Збройних Сил України та інших військових формувань.

Написати коментар

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я