Сьогодні на “Вернадському” відзначає день народження єдиний представник Херсонщини в команді 29-ї Української антарктичної експедиції (УАЕ) – Сергій Якущенко. Він вперше зимує в Антарктиці, повідомили на сторінці Національного антарктичного наукового центру.

В експедиції Сергій обіймає посаду метеоролога й спеціалізується на моніторингу “озонової діри”. Зокрема, вимірює рівень озону в атмосфері, обробляє та передає дані, стежить за станом свого головного помічника – спектрофотометра Добсона.

Стандартно вчений робить 5 вимірювань на день, однак його робота дуже залежить від погоди і пори року. Наприклад, коли в Антарктиці полярний день і небо чисте від хмар, то спостереження починаються за годину до світанку, проводяться частіше й завершуються через годину після заходу сонця. Враховуючи, що в такий період сонце опускається за горизонт лише на кілька годин, поспати озонометристу майже не доведеться.

До поїздки в експедицію Сергій працював доцентом кафедри судноводіння в Херсонській державній морській академії. Із цим закладом його життя пов’язане майже 10 років. Тут майбутній полярник викладав, отримав другу вищу освіту за напрямом “Навігація і управління морськими суднами” (перша – “Фізика” в ХДУ), закінчив аспірантуру та здобув ступінь доктора філософії.

Після того, як російські загарбники окупували Херсонщину, Сергій був змушений виїхати й оселився в м. Коростені Житомирської області.

“Тож якщо бачите, що мене називають коростенцем, – то не помилка. Там я прожив близько 2 років, отримав нових друзів та можливості”, – пояснює він.

Десь 5 років тому Сергій побачив оголошення про відкритий конкурс в антарктичну експедицію, однак вирішив, що має недостатньо досвіду. Проте вже тоді в нього з’явилося наполегливе бажання стати зимівником.

Торік, маючи більше досвіду, вирішив податися на конкурс. Як зізнається сам вчений, не очікував з першої спроби потрапити в експедицію: думав, спочатку зрозуміти для себе, як відбувається відбір. Але конкурсна комісія високо оцінила його знання та навички. І от Сергій уже місяць працює в Антарктиці.

Його колеги не дивуються такому рішенню, адже, за їхніми словами, іменинник – дуже допитливий і ретельно підходить до будь-якої справи, все оцінюючи та аналізуючи. А ще – охайний: хоч його озоновий офіс і на горищі, але там завжди ідеальний порядок.

На станції Сергій очолює спорткомітет і готує програму змагань на Мідвінтер – головне свято полярників.

фото: Олександр Мацібура

Написати коментар

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я