Через Інтернаціональний легіон до лав однієї з бригад територіальної оборони, що тримає оборону на Херсонському напрямку, потрапили представники Молдови та Азербайджану. Наразі вони завершують підготовку в мінометному підрозділі. Кажуть, є ще грузини, але порозуміння у підрозділі максимальне, адже об’єднує добровольців лише одне — бажання мінусувати ворога.

Андрій «Міха», громадянин республіки Молдова, уже більш як місяць у лавах ЗСУ і каже, що не шкодує про свій вибір захищати Україну.

— Я розумію, що якщо ми не допоможемо вам вигнати ворога, то потім він прийде і до моєї країни. Молдова одна з перших країн колишнього срср відчула на собі «русский мир». І хоча я тоді був підлітком, але назавжди запам’ятав ті емоції, які відчув, тому й обрав професію військового, — розповідає Андрій.

У себе на батьківщині «Міха» закінчив військовий виш, проходив службу на різних посадах у піхоті та артилерії, потім служив у спецпідрозділі.

— Звільнився я давно, але навички збереглися. Зараз на посаді водія у мінометному підрозділі в ТРО, проходимо різні тренування. Не бачу нічого в тому, аби бути зараз звичайним солдатом. Як людина військова у минулому, я чудово знаю, як віддавати команди, так і як їх виконувати. Налаштований показати свої навички під час виконання бойових завдань, а там уже на рішення командирів. Головне — це результат у вигляді знищеного ворога, — додає «Міха».

Наразі окрім вогневої підготовки, звісно, добровольці проходять тренування з тактичної медицини, інженерної справи та топографії. Найбільшу увагу приділяють тренуванням із виїздом мінометного розрахунку на позицію, для завдання вогневого ураження.

Разом із «Міхою» у мінометний підрозділ прийшов і громадянин Азербайджану на ім’я Руфат.

— У мене ситуація така, що я давно вже живу в Україні, і Херсон для мене вже рідне місто, у якому народилися мої діти. Я не міг бачити те горе, яке принесли сюди окупанти, тому вирішив допомогти. Я в ЗСУ зараз, і мета в мене одна — зробити Україну знову безпечною, вільною від окупантів, — поділився захисник.

Руфат у період окупації перебував у Херсоні й каже, що ворог поводився як звичайнісінькій крадій, вивозив усе, що бачив.

— Наразі моя сім’я в безпеці, тому хочу максимально принести користь у знищенні ворога, який уже багато місяців цинічно обстрілює цивільне місто.

Матеріал: Дмитро Завтонов кореспондент Інформагентство АрміяInform

Написати коментар

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я