“Ми вдома” — саме під таким гаслом з 8 по 16 вересня проходитиме ювілейний, 25-ий, міжнародний театральний фестиваль “Мельпомена Таврії”.

Загалом відбудеться 70 показів 66 вистав 68 театрів в Україні, Португалії, Туреччині, Словаччині та Німеччині.

Про це на пресконференції розповів президент фестивалю, генеральний директор Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша Олександр Книга.

«Ми дуже пишаємось тим, що за 25 років фестиваль жодного разу не зупинявся. Коли почалася війна і я зміг вирватись з окупації, то ми зробили все, щоб він відбувся. Як тільки Херсон звільнили, то ми одразу відновили роботу театру. Зараз ми працюємо в нашому «Артхабі», який знаходиться в укритті, місцезнаходження якого ми не розкриваємо. Там ми граємо вистави, працюємо з дітьми, яких залишилося дуже багато у місті», — сказав Олександр Книга.

За словами Олександра Андрійовича, колектив театру побував у багатьох звільнених селах Херсонщини з музичними програмами. І всюди був аншлаг. Бо для херсонців наразі театр — це символ відродження, повернення до життя.

Фестиваль під гаслом «Ми вдома» 8 вересня відкриють відразу 25 театрів. До речі, кілька вистав покажуть і в незламному Херсоні.

До фестивалю херсонський драмтеатр готує прем’єру за п’єсою Наталки Ворожбит “Погані дороги”.

“Це така наша інтерпретація цього твору. Вистава має назву “Позивний “Горобчик”. Працює над нею головний режисер театру, Заслужений діяч мистецтв України Сергій Павлюк. А головну роль в ньому грає Заслужена артистка України Тетяна Проворова”. поділився планами Олександр Андрійович.

«Вкотре переконуємось, що заклади культури – це не стіни, а люди, які там працюють. А як свідчить досвід Херсонського театру — люди працюють там, де це можливо та неможливо. Колектив театру діє, творячи мистецтво в ім’я нашої країни та перемоги», — сказав т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

Також організатори оприлюднили програму цьогорічного фестивалю.

Написати коментар

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я