З 11 до 13 серпня 2023 року у м.Київ за підтримки Українського Культурного Фонду заплановано проведення 19-го Всеукраїнського благодійного дитячого фестивалю “Чорноморські Ігри”.

Проведення фестивалю у Києві є вимушеним кроком, оскільки постійне місце проведення “Чорноморських Ігор” – Скадовськ – знаходиться в тимчасовій окупації.

Головним заходом фестивалю є вокальний конкурс. Тут діти змагатимуться у таких 8-ми номінаціях: солістки 6-10 років, солістки 11-14 років, солістки 15-17 років, солісти 6-11 років, солісти 12-17 років, вокальні гурти (6-17 років), сучасне фольклорне виконання (6-17 років) та авторська пісня (6-17 років). Останні дві – “Сучасне фольклорне виконання” та “Авторська пісня” – є нововведенням фестивалю. Раніше вони не виводилися в окремі номінації.

Цьогоріч на участь у вокальному конкурсі “Чорноморські Ігри” отримали 517 заявок з 25-ти областей України, а також з 12 країн світу, в яких зараз мешкають наші конкурсанти. Після 2-х етапів онлайн прослуховування до півфіналу конкурсу було відібрано 53 конкурсанта (68 дітей).

Склад журі у 19-му сезоні це Валентин Коваль (член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення), Альона Савінова (викладачка вокалу), Натела Чхартішвілі-Зацаринна (генеральна продюсерка каналу М1), Тарас Тополя (лідер гурту АНТИТІЛА), Олена Мозгова (музична продюсерка), Віталій Дроздов (генеральний продюсер TAVR Media), TARABAROVA (співачка, автор пісень), NK (співачка, володарка Гран-прі “Чорноморських Ігор” 2004), Тіна Кароль (народна артистка України).

Фестиваль підтримає рекордна кількість популярних українських виконавців зі своїми актуальними патріотичними піснями та треками: ENLEO, Demchuk, KRYLATA, Маша Кондратенко, Probass ∆ Hardi, TVORCHI, СОЛОХА, ANTON VELBOI, Анна Трінчер, М’ЯТА та ХАС, POSITIFF, КOLA, MamaRika, Zlata OGNEVICH, TAYANNA, SHUMEI, СНЕЕV, TARABAROVA, Олександр Пономарьов, Jerry Heil, ROXOLANA, KARTA SVITU, Kazka, гурт Антитіла.

Фестиваль пройде на локації, що містить велике укриття, якого, в разі необхідності, достатньо для перебування усіх учасників та гостей заходу.

Ідея підтримки Херсонщини, частина якої знаходиться у тимчасовій окупації, а інша частина перебуває під постійними обстрілами ворога, є ключовою у філософії “Чорноморських Ігор 2023”.

Особливе місце в проєкті посідатиме спеціальний творчий хаб для дітей та дорослих митців з Херсонщини.

“Цього року ми покажемо усю свою любов до Херсонщини та віру у вільну українську землю. І дякуючи ЗСУ та усім, хто наближає нашу Перемогу, ми обов’язково повернемося до Скадовська. Ми пишаємось стійкістю, талантом та патріотизмом наших дітей. Адже понад 500 заявок під час воєнного стану – це дуже високий показник. Повертаємо дітей до творчості. Працюємо на перемогу. Для дітей заради майбутнього”, – коментує засновник фестивалю Микола Баграєв.

Цьогоріч у фестивальному містечку проходитимуть заходи благодійної платформи dity.help та благодійних фондів-партнерів Support Kherson та KRYLА, завданням яких буде залучення коштів та благодійних внесків на підтримку дитячих закладів та закладів культури Херсонщини.

Організатори запевняють, що серед гостей “Чорноморських Ігор” будуть відомі благодійники, волонтери, громадські діячі, культурні діячі та активісти з Херсонщини.

У рамках фестивалю реалізовується освітня програма у форматі дискусійних клубів, майстер-класів, подкастів, конференцій за участю дітей, батьків, педагогів та фахівців музичної індустрії.

Написати коментар

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я