У Миколаєві протягом трьох днів проходила прем’єра вистави «Перевізник».

Це спільний проєкт театрів Миколаєва та Херсона.

21 червня у Миколаївському академічному художньому драматичному театрі пройшло відразу три події: пресконференція за участю керівників театрів, режисера й артистів, власне, сам показ вистави та творча зустріч, під час якої було обговорення побаченого, обмін досвідом, порушили теми відновлення регіонів зокрема й країни в цілому.

«Війна продовжується і проєкти, які повинні сьогодні показувати більшості суспільства, повинні бути дуже актуальні на часі», – зазначив директор Миколаївського академічного художнього драматичного театру Артем Свистун.

Директор Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша Олександр Книга фізично не був присутнім на пресконференції, проте підготував відеозвернення до присутніх. «Це спільний проєкт миколаївського театру і нашого театру. Вистава за п’єсою Ніни Захоженко про перевізника, режисер – вже відомий режисер в усій країні Сергій Павлюк», – розповів він.

Південь України був окупований у перші дні повномасштабного вторгнення. На відрізаних територіях стали швидко зникати продукти i ліки. Виїхати звідти також здавалося неможливим, адже yci дороги перерізала лінія фронту. У цей час почали з’являтися перевізники — люди, які знали безпечні дороги, могли дістати продукти, ліки та навіть вивезти когось на свободу… Але на все с свій ризик i своя ціна…

Реєстрували глядачів без світла, а коли його увімкнули, всі зібралися у глядацькій залі. Присутні ще довго не відпускали артистів.

«Ми точно не забудемо, але важливо щоб і люди, які цього не бачили, зрозуміли, що пережили херсонці і що тисячі людей досі переживають на лівому березі», – зазначив Сергій Павлюк.

Роль Сусіда виконував заслужений артист України Сергій Михайловський. Водночас він був асистентом режисера та головним відповідальним за автомобіль, справжній автомобіль, який стоїть просто посеред сцени.

«Вчора закрились двері в кінці здачі і ми не могли його відкрити, а там тільки двоє дверей і обидві не відкривались. Ну ми його відкрили. Я пропиляв там дно», – розповів він.

Перевізник Василь – це заслужений артист України Руслан Вишнивецький. В артиста був непростий досвіт виїзду з окупації.

«На жаль, виїхали з п’ятого разу з окупації, тому я бачив різних перевізників. І як сказав Сергій, що перевізник тут не я, а саме «Запорожець», – сказав артист.

Вистава за цим текстом напрочуд актуальна для обох областей, адже дії відбуваються у селі Новосілка на Херсонщині та неподалік від Миколасва.

Щодня виставу безкоштовно відвідували 100 BПO з Херсона й області, які попередньо заресструвалися за опублікованими в соцмережах Google-формами.

Проєкт «Вистава «Перевізник» про південь України, який у перші дні повномасштабного вторгнення був окупований російськими військовими» реалізується Херсонським обласним академічним музично-драматичним театром ім. М. Куліша спільно з Миколаївським академічним художнім драматичним театром та співфінансується програмою ZMINA: Rebuilding, створеною за підтримки Європейського Союзу в рамках спеціального конкурсу заявок на підтримку українських переселенців та українського культурного і креативного секторів, за підтримки МБФ «ІЗОЛЯЦІЯ», Trans Europe Halles та Malý Berlín.

Написати коментар

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я