З ідеєю співпраці ще на початку літа до музею звернулась засновниця київського бренду хусток та одягу Христина Оліярник. Чотири викрадені окупантами роботи здобули нове життя на шовку.

Усе це — твори наших земляків: акварель Олексія Шовкуненка «Завод працює. Донецьк», полотно Володимира Чуприни «Іриси», декоративний розпис Людмили Вітковської «Біля дуба русалоньки мовчки дожидали…» та Віри Семенюк «Засвіт встали козаченьки».

Колекція випущена в співпраці з платформою United24, кошти спрямовуються на відбудову України через платформи, в тому числі і на допомогу пограбованому Херсонському художньому музею.

Основу колекції складають зображення творів, викрадених у 2022 році — з херсонського та маріупольського музеїв (знаменитий «Червоний захід сонця» Куїнджі), також є зображення фрески будинку Поліни Райко — однієї зі знищених внаслідок затоплення після підриву Каховської ГЕС. Згадали виробники хусток і давніші грабунки української культурної спадщини — зображення мозаїки «Святий великомученик Димитрій Солунський», яка була вивезена з Михайлівського Золотоверхого монастиря в Києві в 1937 році, також була була перенесена на хустку цієї серії.

Написати коментар

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я