Це поетично-музична подія про Херсон і його жителів на прикладі двох містян: пожежного-рятувальника Віктора Ревенка та поетки Альони Мовчан. Це рефлексія на події, що відбуваються в місті з 24 лютого 2022 року і донині. Подія побудована навколо збірки віршів Альони та музики Віктора.

Спеціально з нагоди перформансу світ побачила четверта збірка віршів авторки «Дім/Дим: поетичний щоденник війни».

«Колись я вирішила, що наступна книжка з віршами вийде тільки, як напишу текст про нашу перемогу, та все склалося інакше. Зв’язалась із херсонським художником Олексом Рундою, якого не так давно раптово зустріла в магазині, і який мені випадково сказав, що працює над серією робіт на тему війни. І тут все склалося – його картини, мої тексти і спільна збірка «Дім/Дим: поетичний щоденник війни» (Дім/Дим, до речі – ідея Олекса). Редагувала вірші Лілія Книга», – розповіла Альона Мовчан.

За її словами, повноцінно відрепетирувати програму не вдалося жодного разу, проте захід вийшов напрочуд емоційний. «Все, ясна річ, пішло не за планом… Але коли після другої пісні я вийшла на сцену й почула, як у залі всі плачуть, зрозуміла: не все так погано. А коли на четвертій пісні – пам’яті Артемія Якименка – заплакав сам Вітя, мене просто розірвало на шматки», – поділилась авторка.

«Я не втомлююсь захоплюватись неймовірними людьми, які мене оточують. Одними з таких є надзвичайно талановита, безстрашна, працездатна сімʼя Ревенко – Мовчан. Віктор і Альона належать до тієї прогресивної української молоді, яка будує майбутнє нашої країни, – стверджує директор херсонського театру Олександр Книга. – Вийшла справжня поетична вистава, яка займе достойне місце в творчому доробку нашого театру».

Робота реалізувалась завдяки Стипендії імені Антонена Арто, заснованої фондом proto produkciia та лабораторією сучасної опери Opera aperta. Спеціальний конкурс для півдня відбувається у межах програми “Cultural Bridges: support of cultural figures from Southern regions of Ukraine”, що реалізується Іншою Освітою за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Зміцнення громадської довіри в Україні» (UCBI).

Фото: Віктор Братан

Написати коментар

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я