Про це повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Зокрема, такі програми затверджені:

  • Іванівською селищною територіальною громадою (розпорядження начальника СВА від 12 січня 2024 року № 2);
  • Калинівською сільською територіальною громадою (наказ начальника Калинівської СВА від 11 січня 2024 року № 16);
  • Любимівською селищною територіальною громадою (наказ начальника Любимівської СВА від 03 січня 2024 року № 03-р);
  • Таврійською міською територіальною громадою (розпорядження начальника Таврійської МВА від 29.12.2023 року № 149);
  • Новомиколаївською територіальною громадою (наказ начальника СВА від 28.12.2023 № 16-ОД);
  • Милівською сільською територіальною громадою (розпорядження начальника Милівської СВА від 27.11.2023 № 234)
  • Тягинською сільською територіальною громадою (наказ ВОКТМС Тягинської сільської ради №32-а від 10.11.2023).

“Незламна Херсонщина – рекордсмен з утвердження державної мови, адже тут діє 37 місцевих мовних програм, включаючи комплексну обласну програму. Жодна область України не має таких можливостей з підтримки української в усіх сферах суспільного життя. Такі документи украй важливі, особливо в прифронтових областях, якими послідовно зміцнюємо національні інтереси. Відновлюючи на деокупованих територіях зруйновані садочки та школи, поповнюючи бібліотеки сучасною літературою, розширюючи мережу мовних курсів, повертаючи українськомовні вивіски назв населених пунктів, донедавна знищені окупантами громади повертаються до життя. Херсонська мовна стратегія – відповідь кожному, як утверджувати ідентичність, мову і культуру!”, – наголосив Тарас Кремінь.

Для прикладу, в Програмі розвитку і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя Іванівської селищної ради на 2024-2027 роки зазначається, що “окупаційними військами з 24 лютого 2022 року та території громади здійснювалося цілеспрямоване знищення україномовної літератури в закладах освіти та культури, розграбовано їх матеріально-технічну базу, знищено українську символіку, один заклад зазнав пошкоджень та руйнувань, окупаційна влада розпочала навчальний процес за російськими програмами”. У документі наголошується, що у “Іванівській громаді є потреба в подальшій цілеспрямованій роботі щодо забезпечення належного функціонування державної мови як консолідуючої сили громадянського суспільства в таких сферах життя як освіта, культура, спорт, реклама, сфера надання послуг тощо”.

Нагадаємо, у квітні 2023 року розпорядженням начальника Херсонської обласної військової адміністрації Олександра Прокудіна затверджено Програму розвитку та функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя у Херсонській області на 2023-2025 роки.

Написати коментар

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я