“Попри нереальні витрати та втому я не опускала руки, а він — хвіст. І все подолали”, — каже Тетяна Куцуконь, яка дбала про собаку Чорниша, якого врятували після підриву греблі Каховської ГЕС.

Благодійна організація UAnimals поділилась цією щемливою історією.

“Коли вивозили тварин, які постраждали після підриву Каховської гідроелектростанції, я була однією з тих, хто зустрічав їх у Києві. Всі тварини спочатку потрапляли в лікарні й проходили обстеження. А потім я забирала їх у притулок” – згадує Тетяна.

Чорниш був у поганому стані. Він два дні провів у воді, зачепившись за якусь палицю. Собака кашляв кожні 3 секунди — лікарі діагностували дирофіляріоз і проблеми з серцем. Кардіолог виявив неоплазію і недостатність клапанів. Тож додому приїхали з пакетом ліків.

“Я поселила Чорниша в окремому вольєрі з власним будиночком, але він одразу показав, що не хоче жити без людини — кликав щогодини й дуже радів, коли хтось приходив”. – каже Тетяна.

Наступного дня пес упав на лапи з температурою від двосторонньої пневмонії. З цього моменту почалися три місяці безкінечних клінік, стаціонари, ультразвукова діагностика, рентгени, томографія, аналізи. Виявили три пухлини в легенях, селезінці та семіннику. Далі — прийоми онколога, дорогі ліки з-за кордону. Але результат був!

“Я зверталася по допомогу в соціальних мережах. Багато людей підтримали Чорниша. UAnimals — єдиний фонд, який дуже допомагав собаці. Бо тільки один препарат коштував 15 000 гривень. Але попри нереальні витрати та втому я не опускала руки, а він — хвіст. І все подолали. Я опублікувала пост — і Чорниша впізнала родина, яка опікувалася ним у Херсоні. Він був дворовим песиком, але ця сім’я його дуже любила: годувала, стелила у під’їзді спальне місце, брала з собою у підвал під час обстрілів”. – розповідає Тетяна.

Чорниш має особливість, тому його легко впізнати: коли їсть — гавкає на задню лапу.

Сім’я тоді не могла його забрати в квартиру, бо мали ще котів і пса породи стафф. Потім їхню квартиру затопило, тож родина втратила все. Вони твердо вирішили зняти будинок, щоби забрати Чорниша.

“Ми постійно були на зв’язку: я доліковувала пса, а вони робили ремонт у старому будинку. Родині ми також допомогли. Канцелярію, ковдри, подушки, постіль, корми тваринам — усе відправила разом з Чорнишем у Херсон. Одна жінка відправила планшет, аби дівчинка могла навчатися у школі онлайн. Я пообіцяла на все життя залишитися куратором Чорниша. Купуватиму дорогі ліки, які йому потрібні пожиттєво, корм. І допомагатиму родині як зможу. Щиро дякую усім, хто мені допомогав і допомогають! І дуже дякую UAnimals за все, а зокрема, що допомогли доставити Чорниша разом з усіма речами в Херсон. Дякую, що ви є!” – розповідає Тетяна.

Написати коментар

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я