У темному кутку на полиці імпровізованого фондосховища у Центральному музеї Тавриди заховалось полотно українського художника, вкрадене окупантами з Херсонського художнього музею. Воно потрапило в кадр пропагандистського сюжету, знятого у серпні 2023 року, і стало 88-м твором мистецтва, незаконне перебування якого у Криму не викликає сумнівів.

Віктор Полтавець (1925-2003). Вересень. 1986. Полотно, олія.

Народний художник України Віктор Полтавець — нащадок запорозьких козаків. Він творив у галузі історичного живопису та книжкової графіки, викладав, працював у видавництвах «Мистецтво» та «Веселка». У складних умовах панування соцреалізму митець, розвиваючи відмінний від загальноприйнятого погляд на історію українського народу, зумів утвердити себе як український національний художник.

У другій половині творчого шляху улюбленим жанром Полтавця стали українські краєвиди — такі, як викрадений «Вересень». Лаконічні пейзажі майстра відрізняються гармонією кольорів і напівтонів. Живий мазок не лише формує об’єм, а й створює ледь вловимий рух природи і навіть дозволяє глядачу вловити відчуття наповненого ароматами повітря…

Також на цьому кадрі можна побачити ще дві раніше ідентифіковані роботи:

Сергій Якобчук (1937-2015). Рознарядка в селі. Полотно, олія.

Ростислав Звягінцев (1938-2016). Оленяр Камчатки. 1974. Полотно, олія.

Написати коментар

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я