Спеціалісти Центру НЕЗЛАМНІ відновили функцію променевого нерва захиснику за методикою клініки реконструктивної хірургії Оксфордського університету, повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.

Василь Дацків – 29-річний військовий з Львівщини. Пішов добровольцем наступного дня після повномасштабного вторгнення. Спочатку допомагав звільнити Херсон, тоді його бригаду перемістили в Кремінну. Там, за півтори метри від Василя, й вибухнув мінометний снаряд. Уламками йому посікло все тіло.

До Національного реабілітаційного центру НЕЗЛАМНІ захисник приїхав з великою раною правої руки – деякі її частини вирвало в результаті вибуху. Тож спершу хірурги виконали пластичну операцію, де закрили цей дефект. Проте рука все ще не згиналася та не розгиналася – був пошкоджений променевий нерв. Тут й вирішили застосувати складну реконструктивну методику.

Спеціалісти перемістили частини структур, які відповідають за згинальну функцію, на розгинальну поверхню між кістками та м’язами і сполучили їх з тими структурами, які залишилися цілими після травми. Цю методику перейняли в клініці реконструктивної хірургії Оксфордського університету в Лондоні.

Раніше, без такого хірургічного втручання, пацієнти не могли б відновити функціонал руки. Але завдяки новій практиці про це можна забути.

Наразі Василь на реабілітації, проте вже зовсім скоро він зможе повернутися до військової справи.

Написати коментар

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я