16 вересня на сцені Київського національного академічного драматичного театру імені Івана Франка відбулось закриття XXVI Міжнародного театрального фестивалю “Мельпомена Таврії”. Цього дня показали мюзикл для сімейного перегляду “Котигорошко проти вікінгів” та пластичну драму “Катерина” за поемою Тараса Шевченка. Обидві вистави – спільні проєкти Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша та Миколаївського академічного художнього драматичного театру.

“Мені дуже сподобалася вистава. Вона, як для дітей, так і для дорослих. Я херсонка і відвідую театральний фестиваль Мельпомена Таврії з сьомого разу. Сьогодні аж 26-ий, тому перебуваючи в Києві, я не могла не відвідати. Дуже приємно, що автор п’єси та режисер, і композитор вистави, — це наші херсонці”, — каже глядачка Вікторія Бурова.

“Дуже крута п’єса та вистава. Вона захоплює і повчає. Я прямо дуже задоволений, що прийшов. Мене емоції переповняють, наповнюють. На Мельпомені Таврії бував не раз. Я сам з Херсона. Дуже класний, крутий фестиваль”, — говорить глядач Володимир Тука.

Актор Сергій Михайловський грає у двох виставах завершального фестивального дня — мюзиклі для сімейного перегляду “Котигорошко проти вікінгів” та пластичній драмі за поемою Тараса Шевченка “Катерина”.

“Задача режисера була така, що ти ж грізний вікінг, а треба було зробити якимись людяним. Тому він мені запропонував, каже, хай він скоромовками розмовляє. Я підібрав скоромовки, вставив їх у п’єсу і вийшло як вийшло. В “Катерині” я граю батька. Ця вистава відрізняється від інших тим, що це саме пластична драма, в ній майже немає діалогів. Ви знаєте, у нас зараз таке життя, що ми все робимо попри все. А фестиваль, як жив, так і живе. І ніхто нам його не заборонить проводити”, — розповів актор.

Головний режисер Херсонського театру Сергій Павлюк, каже, під час XXVI-ої “Мельпомени Таврії” презентували чотири його роботи. В одній з них, “Котигорошко проти вікінгів”, був і актором.

“Під час війни робити цей фестиваль – це дуже складно і небезпечно, але ми з цим впоралися. Доля на нашій стороні, Бог нас береже. Сам фестиваль – це і є враження. Під час повномасштабної війни ми маємо можливість збиратися і не скажу, що відвертати увагу глядача, але залучати до мистецтва, знати, за що ми боремося, для кого ми боремося, щоб об’єднуватись в театрі”, — говорить Павлюк.

Через повномасштабне вторгнення третій рік на великій сцені херсонського драмтеатру постановок немає. Фестивальні вистави демонстрували у підземному укритті у Херсоні, на театральних сценах у Миколаєві та Києві, розказав президент фестивалю та директор театру Куліша Олександр Книга.

“Я думаю, що фестиваль вдався, попри все. Я перш за все хочу подякувати USAID, за те, що нас підтримали й маємо змогу сьогодні навіть закрити цей фестиваль на столичній сцені у славному національному театрі імені Івана Франка. І, звісно, всі доїхали. Я дякую всім колегам, які приїхали до Херсона, до Миколаєва. Ми мріємо про той час, що можемо вас зустріти вже в Херсоні, відкрити всі свої сценічні майданчики, доїхати до Лісового театру на Лівому березі. Це буде згодом, обов’язково, ми віримо в це”, — каже Книга.

Цьогоріч у рамках Міжнародного театрального фестивалю “Мельпомена Таврії” відбулось 28 показів вистав. Участь у ньому взяв 21 театр з Києва, Львова, Одеси, Луцька, Запоріжжя, Дніпра, Кривого Рогу, Мукачева і тимчасово окупованого Маріуполя. У польському місті Легниці відбувся спеціальний показ від театру-друга фестивалю, розповів Олександр Книга.

фото Суспільне Херсон

Написати коментар

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я