Раніше пес Мухтар працював у окремому загоні спецпідрозділу “Омега”, зараз — служить у 34 Херсонському полку Національної гвардії України. У грудні 2023 року він отримав нагороду за свою службу, йдеться в сюжеті Суспільне Херсон.

Військовослужбовець Національної гвардії України із позивним “Мішка” понад рік служить у кінологічному взводі. Працює разом із собакою Мухтаром по вибухових речовинах та по зброї.

“Зазвичай ми виїжджаємо на фільтраційні заходи, оглядаємо також посадки, дачі та заводи на вибухонебезпечні пристрої, інколи на блокпостах шукаємо зброю”, — розповідає чоловік.

Як розповів кінолог, за підсумками року Мухтар став одним із кращих службових собак і отримав від командування Нацгвардії України медаль “За віддану службу III ступеня” і цю нагороду він заслужив.

“Був такий випадок — ми йшли між змінами, на роботу, на блокпост, по лісосмузі. Я про своє думав і просто вигулював собачку. І тут собака сів, отак коли він щось знаходить, то сідає на вибухові пристрої або зброю. Я проігнорував, почав відходити, а він другий раз сів. Ми туди — а там граната, розтяжка. Тоді викликали саперну групу”, — пригадує військовий із позивним “Мішка”.

За словами військового, Мухтару 9 років, і на службі він все життя. Раніше пес працював у окремому загоні спецпідрозділу “Омега”.

“Він трохи агресивний, але в нашому колективі, в маленькому взводі приймає всіх. З людьми, з котрими працюємо, в машинах їздимо на виїзди, кого він уже знає, то агресії не виявляє. А так, він у нас парубок із характером”, — говорить чоловік.

Для “Мішки” Мухтар перший собака на кінологічній службі. З ним вони порозумілись швидко.

“Я моряк, до повномасштабної війни був у рейсі в Північній Америці. Як розпочалась війна — купив власним коштом квиток, розірвав контракт і прилетів до західної України. Там вступив до лав Національної гвардії України. Я дуже люблю собак. Раніше, вдома, у мене теж були німецькі вівчарки. Працювати з таким колегою мені дуже подобається. Як кажуть, від роботи треба отримувати задоволення, і задоволений роботою з ним”, — каже кінолог.

Написати коментар

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я