У Миколаєві покажуть виставу “Катерина” за поемою Тараса Шевченка режисера Сергія Павлюка. Прем’єра спільного проєкту миколаївського та херсонського театрів відбудеться 27 березня у Миколаївському академічному художньому драматичному театрі.

Про роботу над постановою кореспондентам Суспільного розповів директор-художній керівник МАХДТ Артем Свистун.

Зі слів керівника театру, миколаївці об’єдналися з херсонськими колегами задля обміну досвідом та підтримки.

“Ми підставляємо плече підтримки нашим колегам з Херсона. Щомісяця вони роблять вистави, покази, тому що в Херсоні, як свого часу в Миколаєві, дуже небезпечно проводити заходи, хоча і Миколаїв залишається ще у прифронтовій зоні, ми продовжуємо роботу як в укритті, так і на великій сцені”, — говорить Артем Свистун.

Режисер Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша Сергій Павлюк розповідає, що це другий спільний проєкт театрів.

“Такі складні часи, завжди потрібна підтримка друзів, і от саме Миколаївський театр зараз у нас є таким головним нашим другом. Був Кропивницький театр, зараз ми працюємо з Миколаївським театром”, — пояснює режисер.

Станом на березень 2024 року у Херсоні демонструють лише моновистави, додає Сергій Павлюк.

Головну героїню у виставі зіграє акторка МАХДТ Ольга Сторожук. Жінка говорить, репетиції розпочали з четвертого березня.

“Це дуже інтенсивні роботи, бо, насправді, дуже великий обсяг роботи. Є і музичний матеріал, і до нас приїжджав хормейстер, окремо вчили вокальні партії, окремо є людина по пластиці. Для нас це нетипово, тому трішечки складно, але завдяки професіоналізму тих людей, з якими ми працюємо, це в задоволення”, — розповідає Ольга.

Зі слів Ольги, робота двох театрів злагоджена.

“Це наша друга робота з нашими херсонськими колегами. Робота йде чудово, бо вони професіонали своєї справи. Мені дуже комфортно бути з ними на сцені, вони мені допомагають. У них набагато більше досвіду акторського”, — ділиться враженнями акторка МАХДТ.

Написати коментар

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я