У межах “Стус-Фесту” 24 січня 2024 року у Херсоні показали виставу театральної спільноти DSP “Стусанина”.

Про це пише Суспільне Херсон.

За словами режисера та за сумісництвом організатора “Стус-Фесту” Алекса Боровенського, раніше завжди думав, що його вистава по Василю Стусу найкраща.

“Але потім у мене з’явилася така думка: а чого ти так думаєш? А ти бачив інші? А я не бачив, але знаю, що їх дуже багато. У Херсоні є вистава “Заборонений”, Маріупольський театр створив у Ужгороді “Птах душі”, ну і багацько висловлювань, вони дуже різні. Декотрі існують дуже давно, ми не перші, хто це придумав. Тому й з’явилася історія об’єднати та подивитися усі”, — каже Алекс Боровенський.

Як розповів один з акторів вистави Микита Буйний, у Василя Стуса вірші важкі для розуміння.

“Кожне слово має особливу дефініцію, але коли ти знаєш сенс, то ти ще додаєш і свої сенси”, — каже герой вистави.

Ілля Мойсеєнко також грає у виставі. За його словами, Стус — це людина, яка може бути прикладом у плані незламності, його нічого не зупиняло.

На сцені артхабу в укритті херсонці почули вірші Василя Стуса, протоколи з його допитів, музику гуртів Rammstein та Bohren & der Club of Gore та українську народну пісню.

Директор Херсонського театру Олександр Книга говорить, що режисер вистави Алекс Боровенський знайшов хід, який змусить сучасну молодь слухати або читати дуже складні вірші Стуса.

До речі, у 2021 році херсонці вже бачили цю виставу під час Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії».

Вистава – імерсійна. До участі у ній долучили глядачів.

Це був останній захід в межах “Стус-Фесту” у Херсоні. Всеукраїнський та міжнародний фестиваль триватиме до кінця січня та стане щорічним, розповів Алекс Боровенський.

“Мені здається, що фестиваль по-справжньому тільки розпочався. Вчора мені написала якась режисерка, що в неї також є вистава по Стусу і вона братиме участь у фестивалі. Тому що “Стус-Фест” – це такий фестиваль, який робиться тут і зараз, який не має чітких меж, він більше про експансію. Про те, що українці таки вибрана нація, і вона мусить бути на виході скрізь по всьому світу і єднатися і гуртуватися”, — сказав організатор фестивалю та режисер вистави.

Написати коментар

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я