У Дніпрі презентували артпроєкт “Будь ласка, звільніть пташок!” на підтримку цивільних полонених. Герої плакатів — шестеро в’язнів з тимчасово окупованого Сімферополя, Харківської та Херсонської областей.

Про це пише Суспільне Дніпро.

Дружина полоненого журналіста Сергія Цигіпи Олена розповіла Суспільному: нині частину полонених утримують за ґратами в’язниць та у підвалах.

Проєкт заснували у 2022 році, аби привернути увагу до цивільних ув’язнених, які перебувають в неволі з початку повномасштабного вторгнення РФ, а деякі ще з 2014 року.

За словами дружини одного з полонених Олени, після 24 лютого подружжя разом займалося волонтерством: купували та роздавали продукти місцевим жителям. 12 березня чоловіка Сергія затримали на блокпості з Нової Каховки.

“У мене питають: “Чому його затримали?”. Думаю, в сукупності за усе: те, що він журналіст, письменник, у нього була політична сатира і про Путіна, і про Лукашенка”, — сказала жінка.

У РФ 62-річному Сергію Цигіпі винесли вирок — 13 років ув’язнення за шпигунство. Нині його утримують у Сімферополі. А далі етапують вглиб Росії, розказала Олена. Єдиний спосіб дізнатися про чоловіка — листування.

“Вони кажуть про те, що він дуже небезпечна людина, хоча я добрішої людини, справедливішої просто не зустрічала. Сергій мені пише, що ми з тобою у розлуці більше, ніж були одружені офіційно. Я маю надію, що нам вдасться його повернути”, — розповіла вона.

За її словами, нині частину полонених утримують за ґратами в’язниць та у підвалах. З людей знущаються фізично та морально.

“Стан здоров’я погіршується: погане харчування, майже немає прогулянок на свіжому повітрі й це все дається взнаки. Тим паче, що їх там катували й били електрострумом”, — сказала Олена.

Колажі із зображенням українських громадських діячів зробила мисткиня Катерина Сита. Вони розкривають історії через образи пташок, що перебувають в неволі й можуть загинути.

“У всіх героїв є крила. Вона використала голубів та соколів. Бо соколи — символ України, такої вільної пташки. І голуб — це символ миру та чистоти”, — розповіла Олена Цигіпа.

На картинах всі герої сидять в клітці та ніби кричать. Під ними кривава вирва. Таким чином, розказала Олена, намагалися передати переживання полонених.

Загалом 28 тисяч українських цивільних перебувають у полоні РФ, повідомив уповноважений Верховної Ради із прав людини Дмитро Лубінець.

Фото: Суспільне Дніпро

Написати коментар

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я