Через російську агресію Херсонська область нині є найбільш замінованою серед усіх деокупованих територій України. До робіт по обстеженню земель та знешкодженню вибухових пристроїв залучаються працівники вибухотехнічної служби поліції Херсонщини та зведеного загону ГУНП в Херсонській області.

З часу звільнення правобережжя та за минулий рік поліцейські-вибухотехніки здійснили понад 8 тисяч виїздів для обстеження територій.

Загалом перевірили більше 2,5 тисяч гектарів земель та понад 10 тисяч різних об’єктів. Обстежили понад 3 км доріг, більше 10 км ліній електропередач, знешкодили 27126 вибухонебезпечних предметів.

Після підриву та знищення російськими військами Каховської ГЕС у червні 2023 року вибухотехніки першими обстежували на наявність вибухонебезпечних предметів замулені вулиці, дороги, будинки, ринки, магазини, школи, дитячі садочки, підприємства, АЗС, об’єкти критичної інфраструктури. Під безперервними російськими обстрілами вони провели 152 огляди цих територій на загальній площі 60 гектарів.

Під час виїзду на місця подій поліцейські вибухотехнічної служби вилучили з незаконного обігу 2825 одиниць боєприпасів: 154 гранати, 458 пострілів (гранат) до протипіхотних гранатометів (ГП, АГС, тощо) або їх частин, 323 реактивні гранати, 70 одиниць систем протитанкових ракетних комплексів та переносних зенітно-рактетних комплексів, 1416 артилерійських боєприпасів, 393 інженерні міни, більше 11 кг вибухової речовини та 13 саморобних вибухових пристроїв.

Щодня працівники вибухотехнічної служби виїжджають на місця, які постраждали від російських обстрілів, обстежують та убезпечують території. Це робота 24/7, яка кожного дня рятує тисячі життів.

Як зазначає начальник відділу вибухотехнічної служби поліції Херсонської області Володимир Перепелиця, кожен виклик – небезпечний.

«У роботі важлива повна довіра між колегами та злагодженість дій. Без цього неможливо якісно виконувати завдання по пошуку вибухівки або розмінуванню. Ми не маємо права на помилку, знаємо підступність ворога, тож звертаємо увагу на найменші деталі, втрата пильності неприпустима, від дій кожного з нас залежать життя людей».

Написати коментар

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я