Про  це Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець повідомив на своїй сторінці у фейсбуці.

Руслан Стрілець у межах робочої поїздки до Херсонщини разом з першим заступником голови Херсонської ОВА Дмитром Бутрієм, начальником Херсонської МВА Романом Мрочко, в.о. голови Держекоінспекції Ігорем Зубовичем та головою Всеукраїнської екологічної ліги Тетяною Тимочко відвідали центральний полігон міста Херсон.

Херсон потерпає від цілодобових російських обстрілів. Усувати великі пошкодження будівель допомагають партнери з Японії. Ця країна має колосальний досвід, оскільки часто страждає через землетруси, які призводять до масштабних руйнувань.

«Прифронтова Херсонщина – одна з областей, які найбільше страждають від обстрілів. Станом на сьогодні на окрему локацію полігону звезено понад 2000 тонн відходів руйнації. Найближчим часом тут працюватиме обладнання, яке Україна має отримати в рамках підтримки JICA», – повідомив Руслан Стрілець.

За словами начальника Херсонської МВА Романа Мрочка, необхідна техніка буде в Херсоні вже за два тижні.

«Певний час піде на навчання спеціалістів, які на ній працюватимуть. І вже до кінця року очікуємо перші партії матеріалу на продаж. Наші фахівці вивчили ринок збуту. Ціна на таку продукцію коливається від 240 до 280 гривень за тонну і є конкурентною», – зазначив Роман Мрочко.

Відходи руйнації будуть дробитися по фракціях та перероблятися. Навколо питання ціноутворення багато дискусій, проте сьогодні є консенсус, що продукт переробки відходів руйнації буде доступний для покупця за ціною нижчою від щебеню.

«Перероблені відходи руйнації мають усі шанси бути використаними екологічно та зайняти свою нішу. Це дійсно потужна й економічно вигідна відповідь на виклики часу, яка, крім того, відповідає новій філософії управління відходами. Проєкт сьогодні охоплює Київщину, Донеччину, Херсонщину та Харківщину», – зазначив Руслан Стрілець.

Також Роман Мрочко звернувся до Міністра з проханням посприяти у пошуку інвестора для проведення робіт з дегазації полігону твердих побутових відходів. Підприємство, яке раніше цим займалося, згорнуло свою діяльність. Пан Міністр запевнив: вже найближчим часом можна буде провести перемовини із низкою профільних компаній. 

Про те, що Херсон очікує на потужну техніку з переробки будівельного сміття, яка подрібнює асфальт, бетон для повторного використання, Роман Мрочко повідомив у січні 2024 року.

фото зі сторінки Руслана Стрільця

Написати коментар

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я