Український південь одним із перших зустрів ворога, коли той пішов у повномасштабний наступ. Але попри все, що відбувається, його мешканці продовжують творити культуру, переосмислюючи минуле і рефлексуючи про сьогодення.

Ukraїner створив проєкт «Культура під час війни». І у черговому документальному фільмі розповів, у тому числі, про культуру в Херсоні.

Наприклад, про роботу театру імені Миколи Куліша. Його генеральний директор і художній керівник Олександр Книга вважає, що під час війни, як і в будь-який інший час, театр може говорити про все, навіть болюче та складне. Він спостерігав, як у різних містах сприймають виставу про Херсон в окупації. Розуміє, що люди, які не мали цього досвіду, інакше її сприймають, ніж ті, хто пережив подібне, тому хоче достукатися до кожного через мистецтво. Комусь — допомогти зрозуміти досвід іншого, комусь — через сльози відчути полегшення.

Друга історія – про те, як під час окупації Херсона місцеві митці підпільно зустрічалися, щоб поспілкуватися, адже поодинці всі були дезорієнтовані.

Передусім думали про те, як із гідністю пережити цей непростий час. Сходилися в підвальну майстерню місцевого художника Олександра Жуковського, яку назвали резиденцією в окупації.

Дехто, як Олександр, продовжував творити, рефлексуючи про біль і горе, які ворог приніс на наші землі. І щоб зберегти їхні роботи, одна з учасниць резиденції і кураторка мистецьких програм Юлія Манукян фотографувала їх і надсилала знайомій, яка перебувала на вільній території. Та знайшла стипендії для митців, що неабияк підтримали їх, адже заробити, не співпрацюючи з окупантами, було ніде.

Більше про цю та інші історії дивіться в четвертій серії документального проєкту Ukraïner «Культура під час війни».

головне фото: скріншот з відео Ukraїner

Написати коментар

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я