За матеріалами СБУ суд виніс заочний вирок головній організаторці фейкового голосування кремля в окупованих районах Херсонщини.

Завдяки доказовій базі Служби безпеки тюремний строк заочно отримала призначена окупаційною владою так звана «голова виборчої комісії Херсонської області» Марина Захарова.

За даними слідства, після захоплення росіянами території Херсонщини Захарова підтримала вказівку кремля щодо становлення та функціонування окупаційної влади на тимчасово захопленій частині півдня України.

За протекції Володимира Сальдо ворожа поплічниця влітку 2022 року приєдналась до окупаційної адміністрації та погодилась очолити незаконно створений «Департамент внутренней и внешней политики ВГА Херсонской области».

За відданість злочинній владі, напередодні проведення незаконного референдуму рф окупанти призначили Захарову т.зв. «головою виборчкому Херсонської області».

Виконуючі рішення вищого військово-політичного керівництва країни-агресора щодо зміни меж територій державного кордону України, зловмисниця особисто очолила організацію російського псевдореферендуму щодо «приєднання» регіону до складу росії.

Для цього фігурантка «опікувалась» формуванням окупаційних територіальних «виборчкомів», визначала функції та склад їх учасників.

Зобов’язувала так званих «голів двк» агітувати місцеве населення приєднатись до цього «процесу» на користь держави-агресора.

Фігурантка особисто контролювала стан явки громадян на «голосування» для подальшої фальсифікації результатів псевдореферендуму.

Після чого публічно «звітувала» про перебіг «плебісциту» у постановочних сюжетах російських ЗМІ, де розповідала про високий рівень «явки» громадян на фейковому заході.

На підставі зібраної СБУ доказової бази Захарову визнано винною за трьома статтями Кримінального кодексу України:

• ч.5 ст. 111-1 (колабораційна ддіяльність);

• ч.2 ст. 28, ч.5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність, вчинена за попередньою змовою групою осіб);

• ч. 2 ст. 110 (посягання та територіальну цілісність і недоторканність України).

Її заочно засуджено до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна та заборонено займати будь-які посади в органах державної влади та займатися виборчою діяльністю протягом 15 років.

Нагадуємо, що це не єдиний задокументований СБУ злочин Захарової. У вересні 2023 року вона, вже у статусі так званої «голови ЦВК», «опікувалась» псевдовиборами до так званої «Херсонської обласної думи». Крім цього, навесні поточного року зрадниця проводила «імітовані вибори» президента рф, закликаючи українців голосувати за путіна.

Наразі фігурантка перебуває на тимчасово окупованій території Херсонщини. Співробітники Служби безпеки вживають комплексні заходи для притягнення її до відповідальності.

Розслідування проводили співробітники СБУ в Херсонській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Написати коментар

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я