У Херсонському театрі імені Миколи Куліша відбулася прем’єра моновистави «Одноденний герой» за п’єсою Володимира Туки «П’єса22, або шлях героя».
В основі сюжету – історія херсонця-ветерана, який став свідком окупації, виїхавши, пішов захищати країну в лавах Збройних Сил України та, будучи на позиції, отримав поранення. Актор – сам автор. Володимир розповідає: над п’єсою працював близько п’яти місяців.
«Зараз я звільнений із ЗСУ, але ще коли був у складі, мав потребу зробити моновиставу. Хотів про побратима, який загинув у Мар’янці. Але потім пішов в «Театр Драматургів», там у них проєкт був «Театр Ветеранів», де нас навчали писати свою історію в п’єсі. Я виклав свою історію про поранення», – розповідає Володимир.
Режисер-постановник – заслужений діяч мистецтв України Сергій Павлюк, розповідає: репетирували понад місяць. Спочатку онлайн, далі – наживо в Києві та Херсоні.
«Він навіть не знав позивного цього хлопця (що загинув у Мар’янці – авт.), хоч вони і були там разом. І вже після цього, в процесі підготовки вистави дізнався, хто він, як його звуть. Вова мені телефонує та каже: «Він із Херсона». Нас обох накрило. Історія «Одноденний герой» – це саме про нього і про таких хлопців», – наголосив Сергій Павлюк.
З Володимиром режисер був знайомий ще до початку повномасштабного вторгнення, коли той працював у естрадно-цирковій студії “Джин Рох”. Бачились на мітингах. Спілкувались після.
«П’єсу я шукав для іншого актора. Наш завліт порадила сайт, я почав його листати. Знайшов – дуже цікава розповідь військового про те, як він потрапив на фронт. А потім дивлюсь – автор Володя. Пишу йому: «Привіт, ти щось писав?», – сказав Сергій Павлюк.
П’єса увійшла до репертуару Херсонського театру Куліша.
фото Марусі Басараб
Матеріал створений у межах проєкту стипендій для українських медіа від Лабораторії журналістики суспільного інтересу, що є частиною програми “Голоси України” в рамках ініціативи Ганни Арендт, яка реалізується Європейським центром свободи преси та медіа і фінансується Федеральним офісом міністерства закордонних справ Німеччини. Грантодавці не впливають на контент редакції та не несуть за нього відповідальності.