Гвардійці-кінологи військової частини 3056 Південного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України, разом із чотирилапими помічниками, напружено працюють на блокпостах Херсонщини, виявляючи вибухові предмети, нелегальну зброю і боєприпаси.

Завдяки винятковому нюху, вишколу та тренуванням, собаки можуть ефективно виявити те, що не помітить людина. Вони можуть швидше знайти приховані заборонені предмети та сприяти затриманню підозрюваних осіб.

Про тренування з особовим складом та їх пухнастими підопічними розповів командир кінологічного взводу Ігор:

«Спочатку під кожну собаку я обираю кінолога. Саме це є основою їх успішної спільної роботи. Вони мають бути одним цілим. Кінологи спеціально навчають собак для виконання службово-бойових завдань, адже на них покладена велика відповідальність — забезпечення безпеки громадян, зокрема, боротьба зі злочинністю».

фото Національної Гвардії України

Собаки здатні ідентифікувати запахи та виявляти наявність певних речовин, навіть у невеликих кількостях, це й робить їх незамінними помічниками нацгвардійців під час виконання завдань з охорони громадського порядку. Чотирилапі проходять спеціальне навчання та тренування, щоб безпомилково розпізнавати запахи, пов’язані зі шкідливими та небезпечними речовинами.

«Я потрапив у кінологічний взвод, бо дуже люблю тварин, мій Мухтар – це мій друг. Під час виконання завдань я можу покластися на нього, а він в свою чергу довіряє мені. В результаті відбору виявилось, що за характером я та Мухтар максимально підходимо один одному. Вважаю, можливо, саме це і стало запорукою успіхів у навчанні та нашої подальшої служби», – поділився своїми враженнями гвардієць-кінолог Денис.

Кінологи Національної гвардії та їх чотирилапі помічники створюють ефективні команди, робота яких є ефективною та цілеспрямованою, яка допомагає забезпечити безпеку громадян та протидіяти потенційним загрозам.

Гвардійці беруть активну участь у поверненні до мирного життя на звільнених територіях, забезпечуючи їх розмінування, доставку гуманітарної допомоги, проведення контрдиверсійних заходів, патрулювання і несення служби на блокпостах.

Група інформації та комунікації Південного Одеського ТУ

Написати коментар

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я