У Херсоні 23 та 24 листопада відбувся історичний фестиваль LEGIO Historica.

Протягом двох днів у безпечному просторі говорили про актуальні проблеми історії Півдня України та як рухатися до деколонізації простору і свідомості, представляли книжкові історичні новини, навчались протидії фейкам і пропаганді про минуле України, грали в настільні ігри, дивились та обговорювали фільм.

За словами організатора Євгенія Шатілова, проводять його вперше за останні три роки.

на фото: Євген Шатілов

«Намагаємося далі просувати якісний історичний контент і залучати людей, зацікавлювати більше їх історією та минулим, говорити про живі теми та ініціювати обговорення на живі теми. Багато у нас порушують питання історії ХХ століття, менше, наприклад, згадують про археологію, про, наприклад, історію середньовіччя. Ми тут намагаємося ніби заповнити теж цей пласт, щоб люди були трошки більш обізнані», – каже він.

Гості поділились враженнями від фестивалю. Денис цьогоріч відвідує його вперше, дізнався безпосередньо від організатора Євгена Шатілова.

«Колись в розмові на історичну тему Євген згадав, що вони обговорювали подібне під час одного із фестивалів LEGIO. Якщо ворог України використовує історію як пропаганду, то нам якимось чином треба цьому протидіяти. Здатність останнього залежить від того, наскільки добре ми знаємо свою історію».

На фестиваль зі Львова приїхала й піар-менеджерка громадської організації «Будуємо Україну разом» Танет Гичка.

«У нас була лекція про літочислення, а саме, як в античності визначали період, з якого потрібно відраховувати час. І в мене вже багато питань, а чи нам правильно відраховувати час цього моменту? Так само була цінною лекція Євгена Шатілова про дезінформацію, тому що я піарниця, і мій інфопростір наповнений різною інформацією. Я отримала цінні поради щодо того, як її фільтрувати, а також, що важливо, цінні якісні історичні джерела для того, щоб у певних дебатах, дискусіях я могла оперувати дійсно якісними фактами і могла протидіяти російській пропаганді в реальному житті».

У Херсоні цей фестиваль – п’ятий, загалом їх відбулося більше п’ятнадцяти в різних містах країни.

фото: Марусі Басараб

Матеріал створений у межах проєкту стипендій для українських медіа від Лабораторії журналістики суспільного інтересу, що є частиною програми “Голоси України” в рамках ініціативи Ганни Арендт, яка реалізується Європейським центром свободи преси та медіа і фінансується Федеральним офісом міністерства закордонних справ Німеччини. Грантодавці не впливають на контент редакції та не несуть за нього відповідальності. 

Написати коментар

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я