Про це повідомили в Херсонському регіональному відділенні Асоціації міст України.
Громадська організація «Успішна жінка» у співпраці з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) за підтримки Міністерства закордонних справ і міжнародної торгівлі Канади реалізує проєкт з надання психосоціальної підтримки та кейс-менеджменту родин з дітьми, які постраждали внаслідок війни. Проєкт втілюється саме в форматі хабів, котрі запрацювали в Херсонській, Дар’ївський, Білозерській та Чорнобаївській територіальних громадах шляхом упровадження інтегрованої моделі психосоціальних послуг.
Так, у березні громадський простір запрацював у Білозерській громаді. Через прифронтове розташування хаб працює в укритті – як у стаціонарному режимі, так і в мобільному. Упродовж місяця хаб відвідало близько півтисячі дітлахів та їх батьків. Чимало з них – внутрішньо переміщені особи.
В укритті організатори створили затишну атмосферу, сприятливу для родин з дітьми. Тут також можна отримати консультацію психолога та соціального працівника. До селища та сіл приїхало багато переселенців. Більшість з них переживають украй важкий період – люди втратили житло та майно, немає можливості працевлаштуватись на новому місці, є безліч побутових труднощів. Тож спілкування, отримання вкрай потрібної допомоги та підтримки важливі як ніколи.
Деякі сім’ї внаслідок ворожої агресії справді втратили все нажите. Люди травмовані війною фізично та морально. Але у них вистачає сил триматися самим та навіть допомагати нашим захисникам. Таким родинам допомагають гуманітарною підтримкою, а вони від себе підтримують українських воїнів.
Мобільна бригада хабу відвідала також чотири села громади, де діти та їх родини також потребують активної уваги. В одних селах до війни активно розвивали спорт. Наприклад, в селі Знам’янка завжди була потужна волейбольна команда. Тож працівники хабу надали волейбольну сітку та встановили її на сільському спортмайданчику, аби діти та дорослі мали змогу займатися.
Під час занять в хабі з психологом та соціальним працівником підсилюється соціалізація – діти щасливі бути серед дітей, спілкуватися, гратися, розвиватися. Бо навіть через активні бойові дії поруч та постійні ворожі обстріли життя та дитинство неможливо відкласти на потім.