Про це повідомили в Херсонському регіональному відділенні Асоціації міст України.

Громадська організація «Успішна жінка» у співпраці з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) за підтримки Міністерства закордонних справ і міжнародної торгівлі Канади реалізує проєкт з надання психосоціальної підтримки та кейс-менеджменту родин з дітьми, які постраждали внаслідок війни. Проєкт втілюється саме в форматі хабів, котрі запрацювали в Херсонській, Дар’ївський, Білозерській та Чорнобаївській територіальних громадах шляхом упровадження інтегрованої моделі психосоціальних послуг.

Так, у березні громадський простір запрацював у Білозерській громаді. Через прифронтове розташування хаб працює в укритті – як у стаціонарному режимі, так і в мобільному. Упродовж місяця хаб відвідало близько півтисячі дітлахів та їх батьків. Чимало з них – внутрішньо переміщені особи.

В укритті організатори створили затишну атмосферу, сприятливу для родин з дітьми. Тут також можна отримати консультацію психолога та соціального працівника. До селища та сіл приїхало багато переселенців. Більшість з них переживають украй важкий період – люди втратили житло та майно, немає можливості працевлаштуватись на новому місці, є безліч побутових труднощів. Тож спілкування, отримання вкрай потрібної допомоги та підтримки важливі як ніколи.

Деякі сім’ї внаслідок ворожої агресії справді втратили все нажите. Люди травмовані війною фізично та морально. Але у них вистачає сил триматися самим та навіть допомагати нашим захисникам. Таким родинам допомагають гуманітарною підтримкою, а вони від себе підтримують українських воїнів.

Мобільна бригада хабу відвідала також чотири села громади, де діти та їх родини також потребують активної уваги. В одних селах до війни активно розвивали спорт. Наприклад, в селі Знам’янка завжди була потужна волейбольна команда. Тож працівники хабу надали волейбольну сітку та встановили її на сільському спортмайданчику, аби діти та дорослі мали змогу займатися.

Під час занять в хабі з психологом та соціальним працівником підсилюється соціалізація – діти щасливі бути серед дітей, спілкуватися, гратися, розвиватися. Бо навіть через активні бойові дії поруч та постійні ворожі обстріли життя та дитинство неможливо відкласти на потім.

Написати коментар

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я