370 домогосподарств були забезпечені сонячними міні-електросистемами у громадах вдовж річки Дніпро в Бериславському районі Херсонській області. Зокрема у населених пунктах Новорайської, Тягинської, Бериславської громад. Це дає доступ до зв’язку та мінімальних потреб у електроенергії у селах, де є постійні проблеми з електропостачанням.

Ці міні-системи на рівні домогосподарства дозволяють покрити джерелами живлення кожну сім’ю та не створювати централізовані опорні пункти заряду. Люди мають змогу заряджати пристрої у себе дома, а не йти кудись по населеному пункту, де є ризик нараження на атаки бойових дронів вздовж берегової лінії Дніпра.

Ініціативу ГО Космос табір підтримали у рамках конкурсу Грантів групам взаємодопомоги та надали грант у 10 тисяч доларів для реалізації проекту. Вони власноруч зібрали міні-системи для заряду від будь-якої сонячної панелі та передали їх людям.

“Після звільнення електроенергії в населеному пункті так і не стало, тому що це зона бойових дій і відновити електроенергію дуже складно. Тому, її взагалі немає, електроенергії. Дуже зручно вдома користуватись такою системою. Знаєш, що завжди є можливість підзарядити телефон або використати електроенергію для інших цілей”, – розповідає про свій досвід користування міні-електросистемою жителька села Червоний Маяк Наталія.

У населених пунктах Херсонській області залишаються без електрики більше 25 тисячі абонентів. Більшість з них перебували на лінії зіткнення, де ще на початку повномасштабного вторгнення було знищено інфраструктуру. Тож місцеві жителі досі не мають доступу до електроенергії. Швидко відновити її не вийде – через складність та постійні обстріли артилерією та дронами.

“Ми знаходимось біля Дніпра, електроенергії в нас немає вже біля трьох років. Ми підключали генератори, щоб зарядити необхідні пристрої, але через це відбувалось скупчення людей. А це могло призвести до обстрілу. Міні-електросистеми дозволяють уникати таких скупчень і дозволяють людям заряджати павербанки і телефони вдома”, – розповідає староста Червономаяцького старостинського округу Олександр Вороний.

Проєкт “Гранти групам взаємодопомоги” реалізується ГО “Південна стратегія розвитку” у партнерстві з спільним офісом DCA NCA в Україні та Kirkens Nødhjelp в Україні за підтримки Гуманітарного фонду для України.

Написати коментар

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я