У Херсонській міській територіальній громаді триває процес перейменування вулиць.

Проте і тут не обходиться без непорозумінь.

Про них на власній сторінці у Фейсбук написав краєзнавець, голова Херсонської обласної організації Комітету виборців України та член комісії з перейменування Дементій Білий.

Далі наводимо повний текст:

“Сьогодні задав собі запитання: чому наша молода генерація управлінців так боїться почути думки людей навіть в такому невинному питанні, як обговорення перейменування вулиць?

Що станеться від того, що на обговорення буде винесено кілька варіантів назв вулиць для перейменування? Ніт. Не треба.

Авось не так люди будуть обговорювати. Не в той бік відхилиться це обговорення.

Днями за ініціативи начальника Херсонської міської військової адміністрації Мрочка буде винесено на обговорення лише одна назва по кожній вулиці, які згідно закону про деколонізацію, мусять бути перейменованими.

Хоча, людям обіцяють надати можливість проголосувати “проти” й вписати “іншу” назву. Але основною буде лише одна назва. Хоча по кожній з пропонованих назв напрацьовано по кілька варіантів.

Крім того, що влада боїться обговорення, вона ще, виявляється, боїться різноманітності. Чому так, не знаю.

Начальник Херсонської міської військової адміністрації Роман Мрочко повністю відкинув пропозиції обговорити (лише обговорити!) багатонаціональні етнічні назви.

З проєкту назв вулиць були викреслені всі нагадування про існування корінних народів та національних меншин на Херсонщині. Навіщо? Невідомо.

Боязнь високопосадовця “нелояльного” минулого також лякає.

Пан Мрочко систематично відхиляв винесення на обговорення повернення історичних херсонських назв.

Зменшилася й в проєкті й кількість відомих херсонців.

Й цікаво, що раптово у пана Мрочка проявилися якісь фобії щодо назв на честь столиць іноземних держав та відомих іноземців.

Назва вулиці на честь Варшави була відкинута. Назви на честь поляка Маріуша Заруського та англійця Джона Говарда були винесені з центральної частини міста.

Проігнорувати ці постаті пан Мрочко не наважився, бо ці люди є масштабними в нашій міській історії. Але їх винесли за межі історичного ареалу.

Хоча не все так погано. Комісія з перейменування добре попрацювала, підійшла до своєї роботи відповідально та старанно. Витратила дуже багато свого часу, щоб підготувати херсонцям нові назви.

Й вже з наступного тижня, шановні херсонці, нарешті чекайте підписані паном Мрочком перші розпорядження про перейменування (не пройшло й три місяці, як вони пролежали в його шухляді).

Й вже дуже скоро ви всі зможете проголосувати по єдиному варіанту з кожної вулиці, який вам дозволив обговорювати начальник Херсонської міської військової адміністрації.

Хоча, варіанти й непогані.

P.S. Чесно, не розумію, що заважало залишити для обговорення містян не одну, а дві, три, п’ять, десять назв – які херсонці самі й пропонували. Не розумію.”

Написати коментар

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я