Своєю невтомною роботою 24/7 сапери підрозділу Сил підтримки ЗСУ намагаються зменшити рівень мінної небезпеки та загроз виникнення інцидентів з вибухонебезпечними предметами для цивільного населення. Про це повідомляє Міністерство оборони України.

“Відомо, що коли росіяни звідси тікали, то залишили досить багато після себе «бруду»: інженерних, артилерійських, касетних боєприпасів, мін і пасток, тому наразі ми допомагаємо з гуманітарним розмінуванням на цьому напрямку. Саме від мене, як командира, залежить розвідка, збір інформації про територію, де працюватимемо, планування та визначення завдання щодо самого розмінування”, — розповів командир групи розмінування на позивний «Пейн».

Для безпечного розмінування полів захисники використовують системи розмінування Bozena-5. Це гусенична дистанційно керована машина словацького виробництва, яка завдяки ланцюговому пристрою розмінування, що обертається, здійснює примусову детонацію або ліквідацію протипіхотних мін натискної або натяжної дії, а також протитанкових мін із зарядом, еквівалентним 9 кг тротилу.

Попри велику ефективність техніки, за словами хлопців, без людського фактора все одно не обійтись, адже тільки досвідчений сапер може до кінця перевірити, чи не залишились небезпечні предмети у землі.

Написати коментар

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я