Відповідне соціологічне дослідження провели на замовлення Фонда громади міста Херсон «Захист».

Якщо коротко, то результати виявились такими:

• Більша частина (64%) респондентів вважає, що розпочинати перейменування вулиць у міста ще завчасно – треба дочекатися завершення війни. При цьому третина опитаних налаштована більш рішуче і воліє, щоб деколонізація топонімії розпочалася вже у цьому році.

• Херсонці проявляють плюралізм у баченні моделей перейменування. Найбільш бажана модель перейменування – це поява на мапі міста нейтральних назв (ті, що орієнтують на місцевості, образно-поетичні та номерні). Таку модель підтримують 55% містян. Друга за популярністю модель – це повернення старих (дорадянських) назв, які не мають імперських сенсів (41% підтримки). Значну підтримку також отримали моделі, пов’язані з національним патріотизмом: збільшення кількості історичних, пов’язаних із боротьбою за незалежність України назв підтримує 40% опитаних, а появу назв, пов’язаних з іменами героїв, міст та військових частин у поточній війні з Росією підтримує 38% респондентів.

• Цікавим є те, що в ситуації конкретного перейменування в Херсоні, респонденти у переважній більшості випадків віддають перевагу нейтральним або історичним назвам, якщо є така можливість.

• Більшість херсонців (77%) хоче долучитися до процесу перейменування в Херсоні, і вважаюсь, що саме так і має бути – щоб якомога більше херсонців могли впливати на рішення в цій сфері. При цьому 80% вважає, що для цього достатньо голосувати в інтернет-форматі, а 10% хоче брати участь в обговореннях.

Що стосується безпосередньо назв, то, наприклад, більшість підтримує, аби вулиця Суворова почала називатись Героїв Херсона.

Хочуть змінити назву і Потьомкінському скверу. Більшість схиляється до Театрального.

Центральном проспекту міста, який досі називається Ушакова, більшість хоче повернути історичну назву Джона Говарда.

Із повними результатами дослідження можна ознайомитись за посиланням.

Написати коментар

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я