“З початком війни у нас у Високопіллі не працюють дитячі садки, школа, центр культури і дозвілля зруйнований. А дітям необхідно десь розвиватися, спілкуватися. Так в нас виникла ідея створення кімнати тактильного та комунікативного розвитку дітей”, – розповідає завідувач краєзнавчого музею Високопілля Яна Гергель.

Ініціативна група жителів виграла конкурс Грантів групам взаємодопомоги. Спільно з «Культурно-освітня організація «Кронау» вони облаштували кімнату тактильного та комунікаційного розвитку дітей дошкільного віку в музеї. Додатково були створені санітарно-гігієнічні умови для дітей, для того, щоб знизити рівень захворюваності. Через відсутність вбиральні діти були змушені ходити до вуличного туалету.

Завдяки реалізації проєкту в просторі тепер будуть проводити навчання для маленьких відвідувачів. 4 рази на місяць професійні психологи будуть надавати консультації батькам, надавати підтримку дітям, 8 разів на місяць будуть проводити заняття для дітей з хореографії, 3 рази на місяць представниками ДСНС будуть проводитися заходи з безпеки, також плануються заняття з розвитку моторики, композиції і малювання.

“До повномасштабного вторгнення в нас працювали музичні школи, будинки творчості, будинки культури. Зараз майже нічого немає. Я хореограф, і створення цього простору для мене дуже зручне, бо мій кабінет якраз по сусідству. І в мене вони будуть займатися, а в цьому просторі відпочивати. Для мене і для дітей це дуже комфортно і класно”, – каже викладачка хореографії Вікторія.

Проєкт “Гранти групам взаємодопомоги” реалізується ГО “Південна стратегія розвитку” у партнерстві зі спільним офісом DCA NCA в Україні та Kirkens Nødhjelp в Україні за підтримки Гуманітарного фонду для України Управління ООН з координації гуманітарних справ.

Написати коментар

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я