У Херсоні відкрили експериментальну творчу виставку сканів Херсона, створених на ручний портативний сканер протягом останнього місяця. Автор – український митець Микита Абрамов. Проєкт втілюється за підтримки Мистецької платформи Українсько-данського молодіжного дому.
«Ця виставка присвячена Херсону, в якій я намагаюся розширити те, як ми говоримо про цю війну через візуальне мистецтво. Мені було цікаво приїхати у Херсон, пожити тут деякий час. Це можна назвати стріт-фотографією, де я прогулююсь містом і шукаю те, як місто рефлексує на тему війни, як на його стінах можна знайти наслідки, написи, шрами, які б могли нам розповісти про те, як місто змінилося за цей час і як воно намагається фіксувати і обговорювати цю тему», – каже митець.
За його словами, проєкт не має аналогів у світі. Експозиція сформована з 23-х сканів-відбитків руйнувань, відновлень та боротьби жителів за свій дім. Роботи надруковані в масштабі один до одного до фізичної реальності, переносячи глядача у Херсон.
«Працюючи з портативним сканером, я зіткнувся з обмеженнями, які з часом стали метафорою моєї роботи. Цей пристрій дозволяє сканувати лише рівні поверхні, залишаючи поза охопленням великий пласт матеріальної реальності. Проте ці недоліки відкрили новий шлях до осмислення – вони нагадують про те, як журналістика стискає складність подій до зрозумілих наративів. Я прийняв ці викривлення як частину процесу, як спосіб показати власну фрустрацію у спробах зрозуміти і передати реальність. Можливо, я ще повернусь в наступному році, щоб прослідкувати за тим, як місто продовжує змінюватися і писати якісь контрасти. Думаю, десь в 30-50 переросте, чи навіть більше, – каже Микита. – Виставка продовжує мандрувати Україною. Точно буде в Києві. Була б гарна ідея заїхати в Миколаїв і там вона буде розширеною. Я ще продовжую створювати цей проєкт».
Виставка функціонуватиме протягом тижня.
фото Марусі Басараб
Матеріал створений у межах проєкту стипендій для українських медіа від Лабораторії журналістики суспільного інтересу, що є частиною програми “Голоси України” в рамках ініціативи Ганни Арендт, яка реалізується Європейським центром свободи преси та медіа і фінансується Федеральним офісом міністерства закордонних справ Німеччини. Грантодавці не впливають на контент редакції та не несуть за нього відповідальності.