На історичному фестивалі LEGIO Historica в Херсоні показали документальний фільм українського письменника та журналіста Руслана Горового «Мощун, щоденник Людмили Олександрівни».

Руслан Горовий — український письменник, автор 15 книжок, журналіст, автор проєкту “Служба розшуку дітей”, режисер-документаліст і волонтер.

Презентацію відвідав сам автор. Він розповів: героїня – одна з тих, кому він допомагав як волонтер.

на фото: Руслан Горовий

«Людмилі Олександрівні ми, наскільки змогли, відновили будинок. І досі з нею спілкуємось, допомагаємо. І не тільки їй, – зазначив Руслан Горовий. – Я почав знімати все, до чого можна було дотягнутися з перших днів повномасштабної війни. Усе, що відбувалося в Києві, на околицях. Є такі штуки у режисера, коли ти от бачиш людину якусь або бачиш події, і розумієш, що все це твоє. Ти не можеш це не зробити, адже, якщо ти фільм не зробиш, то будеш шкодувати все життя. Ось так я можу сказати і про фільм «Мощун…».

Руслан Горовий разом з товаришами опікується людьми на деокупованих територіях. Вони почали це робити з того часу, коли разом з українською армією зайшли у ці регіони. Комусь їх допомога вже не потрібна, хтось передає їх телефон знайомим.

За словами організатора фестивалю Євгена Шатілова, на теренах України показ був прем’єрним, до цього його бачили тільки за кордоном.

«Він про історію однієї жінки з Мощуна Київської області. Це село, яке було під окупацією, яке зазнало великих руйнувань. Це такий досвід, який, я думаю, відгукнеться мешканцям Херсона і Херсонщини», – сказав він.

Херсонська письменниця Альона Мовчан була серед перших глядачів документальної стрічки. Каже: досить емоційно сприйняла розповідь героїні фільму.

«Тут не було показано руйнувань, вбивства та горя… Людмила Олександрівна розповідала про історичні події війни росії проти України, заглядаючи у свій щоденник. Я весь час думала: як важливо та правильно записувати все, вказуючи час та день, адже через роки цей блокнот може стати документом, який підтверджуватиме злочини ворога».

фото Марусі Басараб

Матеріал створений у межах проєкту стипендій для українських медіа від Лабораторії журналістики суспільного інтересу, що є частиною програми “Голоси України” в рамках ініціативи Ганни Арендт, яка реалізується Європейським центром свободи преси та медіа і фінансується Федеральним офісом міністерства закордонних справ Німеччини. Грантодавці не впливають на контент редакції та не несуть за нього відповідальності. 

Написати коментар

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я