За процесуального керівництва Херсонської обласної та Скадовської окружної прокуратур скеровано до суду обвинувальні акти стосовно трьох місцевих жителів за фактом колабораціонізму (ч. 5 ст. 111-1 КК України).

Слідством встановлено, що обвинувачені у 2022 році пішли на співпрацю з окупаційною владою та обійняли посади у захопленому «Херсонському обласному центрі контролю та профілактики хвороб», перейменованому на «Херсонський обласний центр гігієни та епідеміології».

Один з обвинувачених став так званим «заступником головного лікаря з адміністративно-господарської частини», його дружина – «завідувачем відділу кадрового забезпечення». Ще одна обвинувачена – «керівником структурного підрозділу Білозерського районного відділення Херсонського міськрайонного відділу» цієї ж організації.

Чоловік на псевдопосаді керував господарською діяльністю закладу, контролював витрачання матеріалів та грошей тощо.

Обидві жінки на своїх посадах здійснювали загальне керівництво підрозділами. Підбирали персонал, займались розподілом функціональних обов’язків, контролювали діяльність підлеглих та виконання ними дисципліни.

Наразі обвинувачені утримуються під вартою, де очікуватимуть на вирок суду.

За вчинене їм загрожує покарання у виді позбавлення волі від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої.

Досудове розслідування здійснювалося УСБ України в Херсонській області.

Написати коментар

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я