Окупація, нищення інфраструктури, грабежі, важкі бої за село під час українського наступу та відступу російської армії, відсутність нормальної експлуатації та обслуговування обладнання під час окупації, а також цілеспрямоване знищення росіянами об’єктів усіх сфер життєдіяльності призвели до дестабілізації системи водопостачання.
Із довоєнного населення, яке налічувало понад 11 000 осіб, сюди вже повернулася приблизно половина. Щодня дедалі більше людей повертаються додому.
На сьогодні єдине джерело питної води у цій частині Високопілля — це підвіз. Це обмежує доступ до ресурсів, щоб забезпечувати санітарно-гігієнічні умови, можливість приготування їжі та відновлення інфраструктури у постраждалій громаді.
Для довготривалого розв’язання цієї проблеми експерти-інженери організації “Південна стратегія розвитку” розробили комплексні рішення. Уже цієї весни пробурили свердловину, встановили помпу продуктивністю 12 куб. м на годину та водонапірну башту об’ємом 15 куб.
Крім того, організація передала місцевому комунальному господарству матеріали для облаштування вуличних водогонів діаметром 90 мм і довжиною близько 6,8 кілометра.
Нагадаємо, що протягом березня-квітня відновлено газопостачання для майже 700 мешканців сіл Зарічне, Іванівка та Потьомкине Високопільської громади.
Проєкт розроблено експертами-інженерами “Південної стратегії розвитку” у співпраці зі спільним офісом DanChurchAid та Kirkens Nødhjelp в Україні за фінансової підтримки Управління ООН з координації гуманітарних справ в Україні.