Командир стрілецького відділення 206 батальйону територіальної оборони ЗСУ київської 241-ї бригади Сил ТрО Артем Мороз отримав поранення, через яке втратив обидві ноги. Це сталося у вересні 2022-го на Херсонщині. А вже за пів року Артем пробіг 5 кілометрів на протезах на Бостонському марафоні у США. Зараз займається соціальною підтримкою поранених.

«Коли через місяць після поранення я був в одеському шпиталі, зайшов чудовий лікар Ожинов Євген Юрійович і сказав: “Ти за пів року маєш побігти!”, — розповідає Артем. — Я тоді лежав. У мене ще ноги були в крові, уламках, з перев’язками. Чомусь згадав цей Бостонський марафон. Взяв телефон, почитав, побачив, що він запланований на 17 квітня наступного року. Якраз за пів року! І це стало моєю мрією. Коли дружина шукала протезування за кордоном, скрізь писала про те, що у мене така мрія. Надія побачила, теж загорілася та відгукнулася. Так я потрапив на протезування до Штатів».

До широкомасштабного вторгнення Артем Мороз працював інженером-будівельником. Разом із дружиною виховував двох дітей. Займався спортом.

Після вторгнення pocіян Артем став до лав Сил ТрО. Після звільнення Київщини його підрозділ вирушив захищати Миколаївщину. Поранення отримав на Херсонщині біля Чорнобаївки під час ворожого мінометного обстрілу наших позицій. Зміг по рації викликати евакуацію.

Повернувшись додому після протезування та реабілітації в Америці, продовжує бігати в Києві. Також займається танцями і дайвінгом. Водить автомобіль. У штабі бригади Сил ТрО займається соціальним супроводом поранених.

«Заходжу до палати, жартую, тролю пацанів. Кажу: “Ну, що? Коли в окопи?!”. Вони спочатку думають: “Що це за хам прийшов?” А потім опускають очі, дивляться на ноги і розуміють, що можу дозволити собі так пожартувати. Їм вкрай важлива психологічна підтримка. Я пам’ятаю по собі, як перші місяці було вкрай важко. У тебе все в крові та швах. Тебе ще колупають і дістають з тіла уламки. Ти не розумієш, що на тебе очікує завтра, як ти взагалі житимеш? Зараз я заходжу до палати й кажу: “Пацани, я вже бігаю, танцюю, плаваю, займаюся своїми справами. Хоч рік тому так само лежав у ліжку”».

Джерело: Сили територіальної оборони ЗСУ.

Написати коментар

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я