У Миколаєві 27-го грудня відбулась довгоочікувана прем’єра «Котигорошко проти вікінгів». Це спільний проєкт з ТОВ «Фестивальний центр» у творчій співпраці з Миколаївським академічним художнім драматичним театром.

«Котигорошко проти вікінгів» – історія звичайного хлопчика, який не вирізняється фізичною силою, проте має напрочуд добре серце, міцний дух і врешті стає справжнім героєм.

Після нападу вікінгів на село у західній частині сучасної території України, Котигорошко лишається єдиною надією на порятунок коханої Зоряни, сестер Волемири, Ладомири, Тихомири, матерів та інших жінок. Тому, дізнавшись про своє призначення, він кує булаву, бере кілька корисних уроків у волхвині Ведани та вирушає на пошуки ярла Сіроборода. Дорогою зустрічає майбутніх бойових побратимів: на півночі – лісоруба Вернидуба, сході – шахтаря Вернигору, півдні – пастуха Крутивуса. Об’єднавшись, хлопці долають всі перешкоди та перемагають зло.

«Я дякую Миколаївському театру за підтримку, за те, що ми змогли це реалізувати. Це спроба перша, але, я думаю, не остання і ми будемо продовжувати. Що з цього вийшло – глядачі оцінять. Я вважаю що найвимогливіший глядач – це наші діти, маю надію, що їм сподобається. Тому, тільки вперед і до перемоги», – наголосив директор Херсонського театру Олександр Книга.

Автор ідеї, режисер-постановник – заслужений діяч мистецтв України Сергій Павлюк.

Художник-постановник – Сергій Ридванецький, заслужений художник України.

Художник по костюмам – Наталія Ридванецька.

Композитор – Олексій Пономарьов, заслужений діяч мистецтв України.

Авторка п’єси – Альона Мовчан.

Декорації, костюми та реквізит виготовлялись у Херсоні, Миколаєві та Одесі. На сцені грають актори як херсонського театру імені Миколи Куліша, так і актори-миколаївці.

«Я хочу подякувати Херсону, тому що дійсно підписаний творчий меморандум у минулому складному році, коли почалося повномасштабне вторгнення. Зараз важливе єднання і гуртування. І навіть та казка, яку ми сьогодні подивимось, єднає людей заради перемоги, заради миру. І ми сьогодні відроджуємо наші традиції, які ми подивимось на сценічному майданчику. Це чудова авторська робота», – зазначив директор Миколаївського театру Артем Свистун.

Покази відбуватимуться також 29 та 30 грудня включно. Для ВПО з Херсона на кожну виставу виділяють по 100 безкоштовних місць (реєстрація в Гугл-формах на сторінках театрів та «Фестивального центру»).

Фінансування проєкту здійснюється зі Стабілізаційного фонду культури та освіти 2023 Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut. goethe.de.

Фото: Ігор Єрмолаєв

Написати коментар

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я