Допомога херсонцям і жителям Олешок, які наразі в окупацї, майстер-класи для дітей, новорічна казка для маленьких херсонців. Усі ці проєкти втілює в життя благодійний фонд «KRYLA», керівницею якого є дизайнерка Олександра Книга.

1. Вашому фонду незабаром рік. Які підсумки роботи? Чого вдалося досягнути?

Час летить…З одного боку – це так мало, а з іншого, згадуючи події за рік, та, аналізуючи роботу фонду, за відчуттями пройшло набагато більше часу…

Починали ми з творчих майстер-класів в артхабі в укритті у Херсоні, зараз гучно заявляємо про лівий берег. Ми здійснюємо свою діяльність в двох гарячих точках України: Херсон та Олешки. Обрали цей шлях не просто так. Обидві локації – наш дім, рідні місцевості і нам дуже болить те, що зараз ці міста, в яких досі живуть люди та діти, перебувають на лінії фронту. Саме тому ми голосно про це говоримо, закликаємо людей України та інших держав  світу до допомоги та підтримки.

За рік ми провели більше 100 мистецьких майстер-класів на різні тематики, чудові свята для дітей, інклюзивні спортивні руханки онлайн, а після підриву Каховської ГЕС займаємося ще й гуманітарною місією в м. Олешки. 

За ініціативи віцеспікерки Верховної Ради Олени Кондратюк та у співпраці з Caritas організували для дітей відпочинки в таборах. Перший – виїзд сонячних дітей-ВПО з батьками на західну Україну. Другий – ми відправили велику групу діточок з Херсонщини в незабутню подорож до польського міста Боянов.

У грудні 2023 року відкрили Приймальню Різдвяного Чарівника в Херсоні, яку за місяць відвідали понад 1500 дітей. Наповнюємо життя юних херсонців позитивними емоціями та світлом у ці темні часи, наскільки можемо.

2. Чи велика у Вас команда? Розкажіть про неї.

На щастя, в бажанні відкрити фонд мене підтримала сімʼя і зараз ми разом робимо велику справу. Це мені надає впевненості, бо завжди є опора і страховка в різних моментах, що є дуже важливим.

У місті-герої у нас є незламні, талановиті, активні майстрині, які навіть під обстрілами готові виходити на зустріч з дітками, щоб їх навчити чомусь новому.

У взаємодії з театром – спільний творчий гуманітарний хаб, куди ми отримуємо допомогу з усіх куточків від небайдужих людей. На даний момент з цим складно, але ми відкриті до співпраці.

За цей продуктивний проміжок часу з’явилися однодумці, які нас підтримують, та надійні волонтери, з якими можна у вогонь і воду. Нашу класну команду можна побачити на сайті.

KRYLA вже мають друзів по всьому світу.

Я вдячна кожному, хто долучається.

Ви – неймовірні! Ви – наші сила та натхнення!

3. З якими труднощами стикались на початку/стикаєтесь зараз?

Основні складнощі – це фінансові збори та недостатність коштів. На початку діяльності фонду ми робили все за власний рахунок і це був наш особистий внесок. Масштаби зросли, потреби змінюються, кількість людей постійно збільшується, і, на жаль, ми не можемо всіх охопити, тому їм доводиться стояти в черзі.

Та головною проблемою є відсутність уваги держави до лівого берега. Ми, маючи змогу організовувати допомогу напряму в цій локації, отримуємо кошти лише від приватних осіб.

4. Над чим зараз працюєте?

Зараз команда активно проходить навчання у різних крутих спеціалістів та спікерів, а на порозі Масниця. Готуємо щось цікаве та смачненьке для херсонців. Пишемо новий проєкт, впродовж місяця запускаємо серію групових занять з психологічної реабілітацїї для дітей «Хібукі-терапія».

5. Ви анонсуєте лотерею з худі з Марченком. Коли у Вас з’явилося це худі? Коли будуть результати й оголошено переможця?

Якраз під час стратегічної сесії, яка проходила в Одесі, ми випадково зустріли генерала Дмитра Олександровича Марченка, розповіли про свою участь на лівому березі, в Олешках. Він нас підтримав, сказав, що робимо необхідну справу і підписав наше фірмове худі для благодійної лотереї. Ми поставили ціль – 100 тисяч, умовно поділили цю суму на дві закупки. Тож, прошу підтримати нашу ідею якомога скоріше, щоб ми могли здійснити задумане.

6. Що порадите тим, хто хоче відкрити фонд, але не може наважитися?

Це достатньо відповідальний крок. Треба бути готовим до викликів 24/7 та працювати без вихідних, розуміти як можна використовувати ресурс, який є. Комунікувати з командою та обовʼязково планувати рік.

А, загалом, це буде вірне рішення, якщо є ціль принести користь своїми діями та прибічники.

Досвід показав: Людині потрібна Людина. Один у полі не воїн, і, тільки об’єднавшись, ми можемо робити велике діло!

Написати коментар

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я