Про це йдеться в розслідуванні hromadske «Путівник пеклом». 

На початку вересня вдалося повернути депортованого росіянами з України 9-річного хлопчика Микиту Біланчука. Порятунок дитини відбувся за участі журналістів hromadske та фонду Save Ukraine. Зараз Микита живе зі своєю бабусею Поліною Кіндрою в Польщі.

У 2022 році Микита був вихованцем Олешківського інтернату для дітей з інвалідністю, що в Херсонській області. Там він проходив оздоровлення перед тим, як піти у школу.

У березні 2022 року хлопчика мав забрати додому батько, але не встиг — дитячий будинок опинився під окупацією. росіяни вивезли дітей до окупованого Криму, потім перевезли в росію, а звідти перевели до окупованого Скадовська на Херсонщині. Разом із Микитою окупанти вивезли ще 105 українських дітей.

У квітні 2023 року журналісти hromadske знайшли й верифікували списки вивезених вихованців інтернату. Після цього почали телефонувати всім, хто міг би виявитись батьками або родичами дітей. 

Шукали їх, аби дізнатися, чи готові вони забрати свою дитину, якщо волонтери фонду Save Ukraine допоможуть організувати процес, а журналісти супроводжуватимуть його на кожному етапі. Так, у червні 2023 року журналісти hromadske знайшли бабусю депортованого з України Микити Біланчука — Поліну Кіндру. Жінка живе у Польщі.

На початку червня Поліна приїхала до Києва, де волонтери фонду Save Ukraine допомогли жінці оформити всі необхідні документи та спланувати маршрут. Після цього жінка вирушила до окупованого Скадовська, аби забрати дитину. Увесь час вона була на зв’язку із журналістами hromadske.

Протягом 76 днів Поліна Кіндра намагалася забрати свого онука. Кілька разів жінка приїжджала на поріг інтернату та отримувала відмову. 

На вимогу росіян Поліна пройшла ДНК-експертизу, яка підтвердила, що вона є бабусею хлопчика. росіяни й так званий директор інтернату Віталій Сук змушували її взяли російський паспорт

На початку вересня 2023 року Поліна Кіндра втретє приїхала за дитиною. Хлопчика перед десятком камер їй віддала особисто російська уповноважена у справах дітей марія львова-бєлова, яка перебуває в міжнародному розшуку за викрадення українських дітей.

Як дитину, депортовану до росії, вдалося врятувати за участі журналістів hromadske та фонду Save Ukraine, дивіться в розслідуванні hromadske «Путівник пеклом». 

Підпишіться на наш Телеграм https://t.me/mistosontsia

Написати коментар

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я