Херсонський міський суд оголошує про набір присяжних у кількості 30 осіб.
Якщо ви постійно проживаєте на території населених пунктів Херсонської міської територіальної громади, на яку поширюється юрисдикція Херсонського міського суду Херсонської області, та виявили бажання бути присяжним, можете подавати до Херсонської міської ради за адресою: м. Херсон, просп. Незалежності, 36, (відділ за зверненнями громадян) такі документи:
1. Власноруч написана заява про включення до списку присяжних Херсонського міського суду Херсонської області (за зразком).
2. Ксерокопія паспорта громадянина України (1 – 2 сторінки та сторінка з інформацією про останнє місце реєстрації /проживання кандидата).
3. Копія ідентифікаційного коду.
4. Довідка з місця роботи або копія трудової книжки (перша сторінка та сторінка з останнім записом), у разі, якщо особа безробітна.
5. Документ, що підтверджує відсутність судимостей.
6. Довідка з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення.
7. Довідка від нарколога.
8. Довідка від психіатра.
Інформацію з питань подання документів можна отримати за телефоном департаменту правової політики та якості Херсонської міської ради 066 801 06 76 з понеділка по п’ятницю з 08.00 до 16.30.
Присяжним може бути громадянин України, який досяг тридцятирічного віку і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного окружного суду.
Не включаються до списків присяжних громадяни:
1) визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;
2) які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов’язків присяжного;
3) які мають незняту чи непогашену судимість;
4) народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники правоохоронних органів (органів правопорядку), військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, адвокати, нотаріуси, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя;
5) особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;
6) громадяни, які досягли шістдесяти п’яти років;
7) особи, які не володіють державною мовою.
Присяжним за час виконання ними обов’язків у суді виплачується винагорода. Її розраховують, виходячи з посадового окладу судді місцевого суду з урахуванням фактично відпрацьованого часу в порядку, визначеному Державною судовою адміністрацією України.
Також присяжним відшкодовуються витрати на проїзд і наймання житла, а також виплачуються добові.
За присяжними на час виконання ними обов’язків у суді за місцем основної роботи зберігаються всі гарантії та пільги, визначені законом. Час виконання присяжним обов’язків у суді зараховується до всіх видів трудового стажу.