Херсонський притулок “Кіт Бегемот” опікується котами. Волонтери підбирали тварин на вулицях. Їх залишили власники, коли виїжджали з міста, розповідають кореспонденти Суспільне Херсон.

Від початку повномасштабного вторгнення кількість підопічних тут збільшилася в рази. За останні пів року зʼявилося понад пʼятдесят котів. Зараз у притулку 300 тварин, розповіла його співзасновниця Олена Макарова.

“Це в основному коти, які вже мають поважний вік. Вони у свій час не знайшли люблячу домівку і залишилися проживати в нас. Також в нас коти живуть, які потрапили до нас, коли померли їхні господарі. І є котики, які проживали на вулиці, але важко захворіли, чи якась біда з ними сталась”, — говорить жінка.

Одна з кішок потрапила до притулку після того, як випала з дев’ятого поверху. Власник хотів, щоб тварину приспали, розказує зооволонтерка Тетяна Нестерова.

“Ми її врятували. На той момент кішка була у тяжкому стані. Власники сказали, що її не лікувати, і що вона їм не потрібна.Кажуть, щоб присипляли, а ми її вилікували”, — каже зооволонтерка.

Кілька місяців в притулку “Кіт Бегемот” живуть 12 перських котів. Зооволонтеркам їх віддали власники розплідника, коли виїжджали з Херсона. Притулок працює з 2015 року. Заснували його три херсонки — Тетяна Нестерова, Олена Макарова та Оксана Петрусевич.

“Ми брали маленьких котів, піклувались про них вдома та віддавали в хороші руки. Когось не роздавали, а потім нам почали дзвонити, що там котика збила машина, там розірвали собаки. Тобто котів стало більше й більше, тож ми вирішили, що вдома тримати їх немає можливості. Тому ми й створили притулок “Кіт Бегемот”, — говорить Тетяна Нестерова.

Зоозахисні організації забезпечують притулок кормом. Лікують та стерилізують тварин коштом благодійних внесків. За ці гроші також закуповують побутову хімію, наповнювачі для лотків та інше. Про потреби притулку повідомляють через соцмережі, розповідає Олена Макарова.

“Ми перебуваємо в місці, де саме більше в нас котиків. Наразі їх тут проживає 80. Тварини тут живуть самі. Ми кожен день, не дивлячись ні нащо, приїжджаємо сюди, готуємо їх, прибираємо, лікуємо, якщо є така потреба”, — каже Олена Макарова.

Власного приміщення притулок не має. Один будинок та ще сім квартир для перетримки тварин зооволонтерки орендують. Мріють, розказує Тетяна Нестерова, про своє приміщення, та поки на це не вистачає грошей.

“Постійно намагаємося врятувати, нікому не відмовляємо. Але єдина у нас велика проблема — всі місця для перетримки ми орендуємо. У нас немає свого приміщення. У будь-який момент захворіє чи переїде власник квартири, нам тримати котів ніде буде. І з цією кількістю тварин ми залишимося на вулиці”, — говорить Тетяна Нестерова.

Олена Макарова розповідає, люди продовжують приносити тварин до притулку, вільних місць на всіх бракує. А знайти нових господарів – складно, каже зооволонтерка.

“Десь десять котів якщо ми роздали за цей час, то це добре. А зараз херсонці не готові брати тварин”, — розповіла вона.

фото: Суспільне Херсон/Олександра Корнякова

Написати коментар

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я