Цьогорічне літо буде теплим, але погода може бути мінливою. Після спеки – зливи та грози. Про це Суспільному сказав директор Херсонського гідрометеорологічного центру Юрій Кіріяк. Максимальний покажчик температури, який очікують метеорологи – до 39 градусів тепла.

У перші 10 днів літа температура повітря підніметься вище 30 градусів, розказав директор обласного гідрометцентру Юрій Кіріяк. Останніми роками спостерігаються раптові грози та зливи після теплої погоди, говорить науковець.

“Чи будуть максимальні температури вище 40 градусів, які ми мали? Думаю, що ні, тому що за останні роки ми таких дуже значних показників не досягаємо. Крайні подібні температурні аномалії були з 2010 по 2012 роки, коли температура повітря підіймалася до 40,5 градусів. Останні роки вона тримається у межах 39 градусів.

Літо буде теплим. Тобто температури будуть близько 35-37 градусів — до 39. Але максимальних значень вище сорока, як у нас було раніше, думаю, що вже не буде. У нас також стає тепліше зимовий період”, — сказав Юрій Кіріяк.

За словами директора гідрометцентру, 2023 рік був найтеплішим за останні 10 років. Середньорічна температура зросла з 11 до 12,4 градусів по Цельсію.

Написати коментар

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я